.

.

Килибар Кабината Маркер Светлина за Dodge Рам 1500 2500 3500 4500 5500 Пикап Камиони 2003-2018, 12 LED Покривот Работи Светла Врвот Царинење Светилка w/Жици се Подигнат (Чад Леќа, 5 Компј

Килибар Кабината Маркер Светлина за Dodge Рам 1500 2500 3500 4500 5500 Пикап Камиони 2003-2018, 12 LED Покривот

DEN 717.12

Од стока
Во продавницата

【Fitment】- Одговара за : 2003-2010 Dodge Рам 1500 2500 3500 4500 5500, за 2011-2018 Рам 1500 2500 3500 4500 5500 со Акции Покривот на Кабината Маркер. (Апликација : Кабината Маркер Светла, Покривот На Кабината Маркер, Покривот Работи Светлина, Царинење Светлина.). 【LED Светло】- 5pcs килибар маркер светла, секој покрив светлината е составена од 12 парчиња килибар LED светла со висока видливост, да дава голема живописни бои.Особено одговара на ноќта, тешки снег, дожд и магла времето. 【Висок Квалитет】- Секој Комплет Карактеристики Супер Силен ABS Пластика Леќи кои биле УВ третираат, па тие не ќе исчезнат од продолжена изложеност на сончева светлина и временските елементи.Запечатени & водоотпорен собранија. 【Лесно Да се Инсталира】- Лесно да се инсталира : само да се отстрани вашиот фабрика кабината светла и гром овие во нивното место.Инсталации : Бело е на Теренот и Црна е да се Позитивни. (Измена или дупчење може да бидат потребни). 【Квалитетна Услуга】-Ако производот не успее, пукнатини, ќе престане да работи или било какви други проблеми, едноставно јавете ни се за бесплатен замена.Или ако добиете никакви проблеми, ние ќе ви даде задоволителен одговор во рок од 12 работни часа!.Одговара на следниве возила : 2003 - 2010 Dodge Рам 1500 2500 3500 4500 5500 Пикап камиони со акции кабината маркер светла. 2011 - 2018 Рам 1500 2500 3500 4500 5500 Пикап камиони со акции кабината маркер светла.Примена : Покривот на Кабината Маркер, Покривот Работи Светлина, Царинење Светлина Опис на Производот : 100% Сосема Нов, водоотпорен Пушеле црна заврши w/ Amber LED светилки.Изграден со 12 парчиња Килибар LED светлото во внатрешноста на секоја светилки.Пакет Содржина : 5 X Килибар Чад Кабината LED Светла 1 x Жици Pack (Жици темперамент, on/off прекинувач, дихтунзи и нерѓосувачки челик завртки.) Светилка големина : 5.50" x 3.25" x 1.50" Дупка Растојание : 100mm (4") Карактеристики : IP67 ВОДООТПОРЕН : Со IP67 Водоотпорен Силиконски гради, тоа ќе ве спречи од било песок, вода, кал, снег или прашина.Капаците се направени од високо квалитетна ABS пластика, нема да исчезнат од изложеност.Сите кабината светлина леќи се специјално дизајниран за вашиот камион.Plug-N-Игра : Дојде со T10 plug приклучокот, погодно за менување & rewiring.Лесен за инсталација : само да се отстрани вашиот фабрика кабината светла и гром овие во нивното место.Инсталации : Бело е на Теренот и Црна е да се Позитивни. (Измена или дупчење може да бидат потребни).

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне