.

.

Тетоважа Комплет, Професионални Серпентина Тетоважа Машина 3RL 5M1 Тетоважа Игла Пракса Вежба Кожата Поставите Тетоважа Практика Обезбедува Алатка Колекции за Умет?

Тетоважа Комплет, Професионални Серпентина Тетоважа Машина 3RL 5M1 Тетоважа Игла Пракса Вежба Кожата Поставите

DEN 1449.36

Од стока
Во продавницата

ЗАВРШИ ТЕТОВАЖА КОМПЛЕТ : тетоважата комплет вклучува 1 x тетоважа машина ,1 x сребрена тетоважа машина,1 x тетоважа моќ,1 * кабелот за напојување,1 x подножјето на возилото,1 x тетоважа клип мозок,1 x сребро алуминиум се справи со,1 x црни алуминиумски handl,10 x мал боја првенство,5 x 3rl тетоважа игли,5 x 5m1 тетоважа игли,10 x тетоважа grommet,10 x шок прстени,10 x гумени бендот,3 x клуч,5 x 3р нерѓосувачки челик игла капа,5 х 5m нерѓосувачки челик игла капа,1 х сет на игла четка (5pcs),1 x вежба кожата,1 x трансфер на хартија.СО СЕРПЕНТИНА ТЕТОВАЖА МАШИНА : Тетоважата комплет вклучува 2 серпентина тетоважа машини, и дизајниран како лагер машина и шејдерите машина интеграција, треба само да го вклучите со промена на напон.Тетоважата машини опремена со 10 заврши калеми, направен од висок квалитет на композитен материјал со висока еластичност.ПРОФЕСИОНАЛНИ ТЕТОВАЖА МАШИНА : тетоважата комплет доаѓа со 1 x тетоважа машини за двете поставата и сенчење.Оваа тетоважа Машината е дизајнирана како лагер машина и сенчење машина за интеграција.Можете да ја прилагодите напон од 6-10 V да одговара за лагер.Заврши тетоважа алатки кои може да се управува за практикување на главата и човечка кожа, наменета за почетници и професионални тетоважа уметници.СЕРПЕНТИНА ТЕТОВАЖА МАШИНА ПРЕДНОСТИ : 0‑18 V Прилагодливи за да се се обезбеди различни напони за промена на моќта на серпентина машина, професионални тетоважа уред.На лесен дизајн намалува работната сила на тетоважа уметници, и ултра‑тивка процес на работа ја намалува напнатоста на клиентите.ИДЕАЛЕН ПОДАРОЦИ : Ова е професионална тетоважа комплет за почетници.Оваа тетоважа комплет е delicately завиткани и е совршена за давање како подарок за пријатели и семејство.Едноставен за инсталација и демонтажа, лесен за употреба, заврши алатки, погоден за долго време да го користите.Функција : 1. Тетоважа комплет за почетници и професионални тетоважа уметници, може да се управува во практика глава, исто така, може да се управува во човечка кожа. 2. Професионални тетоважа серпентина машина за лагер, 10 серпентина со висока еластичност перформанси, погоден за долго време работат. 3. Професионални напојување, 0‑18 V прилагодливи, обезбедуваат различни напони за промена на моќта на серпентина машина. 4. Мал и лесен, која може да ја намали работната сила на тетоважа уметник.Ултра‑тивка работа може да се намали тензијата на клиенти. 5. Заврши алатки вклучени на пакетот да ги исполни вашите барања, лесен за инсталација, лесен за употреба и расклопување.Спецификација : Предмет Тип : Тетоважа Комплет Материјал : Алуминиумски, силикони, од нерѓосувачки челик, од Полипропилен Тетоважа Машина Почнувајќи Напон : 3-5 V Тетоважа Машина Работен Напон : 6-10 V Напојување Прилагодливи Напон : 0-18 V Моќ Влезен Напон : 90-265 V Функција : совршен тетоважа сет за почетници и професионални тетоважа уметници Пакет Листата : 1 x Тетоважа Машина 1 x Сребрена Тетоважа Машина 1 x Тетоважа Енергија 1 * Кабелот за Напојување 1 x Нога Педалата 1 x Тетоважа Клип Кабелот 1 x Сребро Алуминиум Рачка (Изградена-Во Цевка од Нерѓосувачки Челик) 1 x Црни Алуминиумски Рачка (Изградена-Во Цевка од Нерѓосувачки Челик) 10 x Мал Боја Првенство 5 x 3 RL Тетоважа Игли 5 x 5 M1 Тетоважа Игли 10 x Тетоважа Grommet (Случаен Боја) 10 x Шок Прстени 10 x Гумени Бендот (случаен боја) 3 x Клуч (Големи, Мали, Средни) 5 x 3Р Нерѓосувачки Челик Игла Капа 5 х 5 M Нерѓосувачки Челик Игла Капа 1 х Сет на Игла Четка (5pcs) 1 x Вежба Кожа 1 x Трансфер на Хартија.

Карактеристиките

Item Type:
Tattoo Kit
Material:
Alloy, silicone, stainless steel, Polypropylene
Tattoo Machine Starting Voltage:
3-5V
Tattoo Machine Working Voltage:
6-10V
Power Supply Adjustable Voltage:
0-18V
Power Input Voltage:
90-265V
Function:
A perfect tattoo set for beginners and professional tattoo artists
Package List:
1 x Tattoo Machine  :
1 x Silver Tattoo Machine :
1 x Tattoo Power :
1 * Power Cord :
1 x Foot Pedal :
1 x Tattoo Clip Cord :
1 x Silver Aluminum Handle (Built-In Stainless Steel Tube) :
1 x Black Aluminum Handle (Built-In Stainless Steel Tube) :
10 x Small Color Cup :
5 x 3RL Tattoo Needles :
5 x 5M1 Tattoo Needles :
10 x Tattoo Grommet (Random Color) :
10 x Shock Rings :
10 x Rubber Band (random color) :
3 x Wrench (Large, Small, Medium) :
5 x 3R Stainless Steel Needle Cap :
5 x 5M Stainless Steel Needle Cap :
1 x Set of Needle Brush (5pcs) :
1 x Exercise Skin :
1 x Transfer Paper :
Вака можеби ќе ви се допадне