.

.

EuisdanAA 14mm Метрички L Форма Аглеста Хексадецимален Штекер Клуч Мат Финиш, Cr-V(Llave де tubo хексагонална en ángulo en форма de L métrica де 14 mm, acabado колега, Cr-V

EuisdanAA 14mm Метрички L Форма Аглеста Хексадецимален Штекер Клуч Мат Финиш, Cr-V(Llave де tubo хексагонална

DEN 287.76

Од стока
Во продавницата

CR-V ИЗГРАДБА : Направен од топлина третираат хром vanadium челик за сила и издржливост.ИЗДРЖЛИВИ ЗАВРШНИЦА : парична Казна песок и мат финиш да се спротивстави на корозија.ДВОЈНО КРАЈ : ви Даде повеќе опции за работи околу пречки или во тесни простори.АГЛЕСТА ПРЕКУ ДУПКА КРАЈ : Дизајнирани да се приспособат на долги конци или бар за дополнителни вртежен момент, без да влијаат алатка сила.(EXTREMO ДЕ AGUJERO PASADO EN ÁNGULO : Diseñado став adaptarse на roscas largas о una barra став он на тур де torsión adicional гревот afectar ла resistencia де ла herramienta.Широко се Користи : се Применува во DIY рака-на одлуки, автомобилската поправки, апарати за одржување, а повеќето воопшто поправки.(Uso amplio : se aplica en la fabricación manual de bricolaje, reparaciones automotrices, mantenimiento del hogar y la mayoría de las reparaciones generales.Euisdan AA 14mm Метрички L Форма Аглеста Хексадецимален Штекер Клуч Мат Финиш, Cr-V1.CR-V ИЗГРАДБА : Направен од топлина treatedchrome vanadium челик за сила и издржливост.2.ИЗДРЖЛИВИ ЗАВРШНИЦА : парична Казна песок и мат финиш да се спротивстави на корозија.3.DOUBLEEND : ви Даде повеќе опции за работи околу пречки или во тесни простори.4.АГЛЕСТА ПРЕКУ ДУПКА КРАЈ : Дизајнирани да се приспособат на долги конци или бар за дополнителни вртежен момент, без да влијаат алатка сила.5.Широко се Користи : се Применува во DIY рака-на одлуки, автомобилската поправки, апарати за одржување, а повеќето воопшто поправки.Спецификација : Име на Производ : Аглеста Штекер Wrench Package Содржина : 1 Pcs x Аглеста Штекер Wrench Material : Хром Vanadium Steel Finish : Мет Finish Color : Сребро Tone Weight : 238g Total Големина : 180 x 49 x 22mm / 7.09-инчен x 1.93-инчен x 0.87-инчен (L*W*D)Хексадецимален Контактот Големина : 14mm Description во Spanish Llave де tubo хексагонална en ángulo en форма de L métrica де 14 mm, acabado колега, Cr-VCONSTRUCCIÓN CR-V : Hecho de acero ал cromo vanadio tratado térmicamente став градоначалник resistencia y durabilidad.ACABADO DURADERO : Арена фина y acabado колега став resistir ла corrosión.EXTREMO DOBLE : le brinda múltiples opciones став trabajar alrededor де obstrucciones o en espacios reducidos.EXTREMO ДЕ AGUJERO PASADO EN ÁNGULO : Diseñado став adaptarse на roscas largas о una barra став он на тур де torsión adicional гревот afectar ла resistencia де ла herramienta.Uso amplio : se aplica en la fabricación manual de bricolaje, reparaciones automotrices, mantenimiento del hogar y la mayoría de las reparaciones generales.

Карактеристиките

Product Name:
Angled Socket Wrench
Package Content:
1Pcs x Angled Socket Wrench
Material:
Chrome Vanadium Steel
Finish:
Matt Finish
Color:
Silver Tone
Weight:
238g
Total Size:
180 x 49 x 22mm / 7.09-inch x 1.93-inch x 0.87-inch (L*W*D)
Hex Socket Size:
14mm
Description in Spanish :
Llave de tubo hexagonal en ángulo en forma de L métrica de 14 mm, acabado mate, Cr-V :
CONSTRUCCIÓN CR-V:
Hecho de acero al cromo vanadio tratado térmicamente para mayor resistencia y durabilidad.
ACABADO DURADERO:
Arena fina y acabado mate para resistir la corrosión.
EXTREMO DOBLE:
le brinda múltiples opciones para trabajar alrededor de obstrucciones o en espacios reducidos.
EXTREMO DE AGUJERO PASADO EN ÁNGULO:
Diseñado para adaptarse a roscas largas o una barra para un par de torsión adicional sin afectar la resistencia de la herramienta.
Uso amplio:
se aplica en la fabricación manual de bricolaje, reparaciones automotrices, mantenimiento del hogar y la mayoría de las reparaciones generales.
Вака можеби ќе ви се допадне