.

.

lightres 4K Количка за беспилотни Летала со Камера, HD Двојно Камера Антенски Камера Четири-оска Виткање Далечински Управувач Летало, Оптички Проток Позиционирање + 360° т

lightres 4K Количка за беспилотни Летала со Камера, HD Двојно Камера Антенски Камера Четири-оска Виткање Далечински

DEN 2232.24

Од стока
Во продавницата

4 K high-definition камера : 90°прилагодливи агол, филм-ниво пиксели, јасно и нежни сликата, ќе го добиете подобро динамички опсег и боја детали на моменти и сенки.Научни виткање : Три-вториот виткање со една рака.Дизајнот на летало и далечински управувач е мал и компактен, и тоа е лесен за носење.Тоа може да се здипли во три секунди, што го прави полесно и поудобно да се носат тешки беспилотни летала отколку во минатото.Оптички проток позиционирање лебди : врз Основа на сликата направена со дното на камерата, да се пресмета и позиција лебдиш, кои можат ефикасно да се задржи авионот стабилна во текот на летот повторно!Направи воздушна фотографија анти-се тресат ефект и да се спречи воздушна фотографија од замаглување.High-definition слика пренос без одложување : Тоа може да се пренесе антенски слики долги, напредни 5 GWIFI пренос на технологија, и пренос слика е мазна и јасно.Хуманизирано интелигентни признавање : Гест фото/видео.За време на летот, имаат за цел пред камера и да покаже соодветни гестови да се реализира интелигентни фотографирањето и снимање на видео, без потреба за копче за контрола, што е повеќе да се забавуваат.Производ параметри : Производ материјал : пластични + метал + електронски components Product боја : black Folding големина : 12.5*8*5cm/4.92*3.15*1.97 in Expanded големина : 28*22*5cm/11.02*8.66*1.97 in Camera : 2 K/4 K HD двојна camera Body батерија : 3.7 V 1800 m Ah Life време : 25 minutes Remote контрола на далечина : за 500 meters Product Карактеристики : 4 K камера, dual camera префрлување, гест фотографија, high-definition слика пренос, оптички протокот на позиционирање, планирање на маршрутата, обезглавени режим, 360° rollover, MV производство, мобилен телефон контрола, едно-копче за полетување и слетување, со повеќе zoom Packing листата : Летало×1, далечински управувач×1, батерија (изборен количество), шрафцигер, резервни нож, прибор, прирачник за корисникот, полнење преку USB кабел, чанта×1 Notice : 1. Производ димензии рачно се мери.Поради различни мерни методи, таму ќе биде грешка на 1-3cm.Ве молиме да се разбере, ви благодариме!2. Ако имате било какви прашања во врска со производ, ве молиме контактирајте со нас преку е-маил, ние ќе ви даде задоволителен одговор во рок од 24 часа.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне