.

.

Мини Круг LED, Практични Водоотпорен Водоотпорен Круг Led диоди за Компјутер Модификација за Автомобил Модификација за CNC Машина Алатки за Контрола на Пристап Прекин?

Мини Круг LED, Практични Водоотпорен Водоотпорен Круг Led диоди за Компјутер Модификација за Автомобил Модификација

DEN 290.16

Од стока
Во продавницата

Производот е изградена-во водоотпорен запечатување прстен, водоотпорен и dustproof.Заеднички cathod electrode значи 2 боја на индикатор светлото споделување на негативен electrode.Пламен‑retardant база, висока температура отпор, пламен‑retardant во итни ситуации, оган‑отпорни жица, подобрени спроводливост.Висока прецизност ЦПУ машина алатка за сечење технологија, еден‑парче метал школка има висока структурна сила, отпор да падне и судир.LED светло емитира рамномерно, со животен век од повеќе од 10,000 часа.Функција : 1. LED светло емитира рамномерно, со животен век од повеќе од 10,000 часа.2. Заеднички cathod electrode значи 2 боја на индикатор светлото споделување на негативен electrode.3. Висока прецизност ЦПУ машина алатка за сечење технологија, еден‑парче метал школка има висока структурна сила, отпор да падне и судир.4. Пламен‑retardant база, висока температура отпор, пламен‑retardant во итни ситуации, оган‑отпорни жица, подобрени спроводливост.5. Производот е изградена-во водоотпорен запечатување прстен, водоотпорен и dustproof.Спецификација : Предмет Тип : Пред-Жичен Круг LEDs Material : Месинг хром plated Uses : Автомобил измена, компјутер промена, контрола на пристап прекинувачи, CNC машина алатки, индустриска контрола instruments Installation Големина : М12 x 0.75 Напон : 12-24 VFunction : Заедничка cathod electrode Light Код Тип : LEDWorking Температура : -40℃~70℃/-40℉~158℉Работна Влажност : 10%-90%Сенка Тип : Рамни head Protection Ниво : IP67, IK10 Size : Прибл. 12mm / 0.5 in Features : Заедничка Cathod Electrode Значи : 2 боја на индикатор светлото споделување на негативен electrode After избирање на заеднички cathod electrode, црна линија е заеднички негативни electrode, црвената линија е црвено светло (позитивни), зелена линија е зелено светло (позитивни), црвена и жолта, сина и црвена се исти.Пакет Листата : 4 x LED Indicator4 x Компресија Nut4 x Миење.

Карактеристиките

Item Type:
Pre-Wired Round LEDs
Material:
Brass chrome plated
Uses:
Car modification, computer modification, access control switches, CNC machine tools, industrial control instruments
Installation Size:
M12 x 0.75
Voltage:
12-24V
Function:
Common cathod electrode
Light Source Type:
LED
Working Temperature:
-40℃~70℃/-40℉~158℉
Working Humidity:
10%-90%
Shade Type:
Flat head
Protection Level:
IP67, IK10
Size:
Approx. 12mm / 0.5in
Features:
Common Cathod Electrode Means:
2 color indicator lights share a negative electrode
After selecting the common cathod electrode, the black line is the common negative electrode, the red line is the red light (positive), the green line is the green light (positive), red and yellow, red and blue are the same. :
Package List:
4 x LED Indicator :
4 x Compression Nut :
4 x Washer :
Вака можеби ќе ви се допадне