.

.

Л Аудио C3-525 Еволуција C3 Серија 5-1/2 2-начин Конвертибилна Компонента Јазик Систем

Л Аудио C3-525 Еволуција C3 Серија 5-1/2 2-начин Конвертибилна Компонента Јазик Систем

DEN 7439.76

Од стока
Во продавницата

Систем Номинална Отпорност : 4 Ohms.Континуирано Напојување Ракување (RMS) : 75 W. Woofer Монтажа Длабочина : 2.27 во.Tweeter Флеш Планината Тела со Дијаметар : 2.12 во.Crossover Димензии(Wx Hx D) : 3.36 во x 1.44 во x 4.72 во.На Л Аудио C3-525 е 5-инчен subwoofer специјално дизајниран за интеграција во автомобили.Ова Л Аудио автомобил subwoofer доаѓа со 1-инчен свила купола tweeter дека карактеристики двонасочна дизајн.Ова 5-инчен автомобилската subwoofer со конвертибилна options им овозможува на корисниците да го поставите на коаксијален систем или посебна компонента на системот, кое им одговара на нивните барања или вкус, без компромитирање на квалитетот.Исто така, динамичен мотор анализа систем во овој Л Аудио автомобил subwoofer намалува нарушување и произведува чисти и да се артикулираат бас.Оваа subwoofer вклучува покачен рамка-ладење дизајн кој испорачува кул воздух директно преку слотови над врвот-плоча на глас серпентина со цел да се зголеми моќта за ракување и да даваат оптимален квалитет на звукот.Ова 5-инчен автомобилската subwoofer може да се справи со врв моќност од 225 watts и има RMS моќност рејтинг од 75 w за континуирано работење.Во прилог на ова, Л Аудио автомобил subwoofer нуди максимална фреквенција одговор на 25,000 Hz и минималната фреквенција одговор на 48 Hz, што се преведува во длабок бас ефекти.Покрај тоа, овој subwoofer се одликува со ефикасност оценка на 90 d B и номинална отпорност на 4 Ohms.На Л Аудио C3-525 има монтирање на длабочина од 2.27 инчи и бара монтажа дупка на 4.56 инчи во дијаметар.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне