.

.

IMX477 Сензор 12.3 MP Камера за Пресметка Модул 3/ CM3 Лајт/ CM3+ / CM3+ Лајт/Jetson Нано,Поддржува C/CS Леќи,Висока Резолуција Висока Чувствителност

IMX477 Сензор 12.3 MP Камера за Пресметка Модул 3/ CM3 Лајт/ CM3+ / CM3+ Лајт/Jetson Нано,Поддржува C/CS Леќи,Висока

DEN 1103.76

Од стока
Во продавницата

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе го замени или поправи тоа.Sony IMX477 R 12.3 MP сензор,Поддржува C - и CS-mount Објективи.Тоа е компатибилен со Малина Пи Пресмета Модул (CM3 / CM3 Лајт / CM3+ / CM3+ Лајт ) и Jetson Нано.Поголема резолуција, подобра слики ефект,зголемена чувствителност.Во споредба со 8 MP на нормален Малина Камера, овој висок квалитет на камерата нуди до 12.3 ПРАТЕНИК, заедно со скоро 50% поголема површина по пиксели, обезбедување на подобра слики ефект.Назад фокус : Прилагодлив.IR-намалување на филтер : Интегрирани.На IMX477 12.3 MP Камера е погоден за индустриски и потрошувачки апликации како безбедност на камерата, и други специјалист оптички уреди кои бараат повисоко ниво на визуелни верност.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне