.

.

Maxblue U8-ФК Под Мијалникот Вода Филтер и Maxblue DA29-00003G Фрижидер Вода Филтер Пакет

Maxblue U8-ФК Под Мијалникот Вода Филтер и Maxblue DA29-00003G Фрижидер Вода Филтер Пакет

DEN 1764.48

Од стока
Во продавницата

【Доверливи дизајн】На Maxblue под мијалникот вода филтер се слободни од штетни тешки материјали, вклучувајќи polybrominated biphenyl етри, polybrominated biphenyls, hexavalent хром, кадмиум, жива и други.Нерѓосувачки челик lead-free тапа усвојува тројно O-прстени, кој обезбедува одлична запечатување ефект, заштита на чешми и спречување на растот на загадувачи на воздухот.Овој систем обезбедува почиста вода за пиење, чистење, и други домашни употреба, намалување на потребата за пластични шишиња. 【Ефикасна филтрација】премиум активиран јаглерод и PP памук донесени во Maxblue вода филтрација систем под мијалникот како филтрација материјали се обезбеди без големи честички или тешки метали да влезе во водата за пиење.Иако системот не е ефикасен против TDS, тоа ефикасно го намалува тиња, рѓа, VOC, хлор, лош вкус и мирис.Исто така, тоа ја враќа корисни microelements како што селен, цинк, железо и калциум да понуди дополнителни здравствени придобивки. 【До 2 години живот време】Со најмногу 8000 литри на филтрирана вода или 2 години животен век (во зависност од вашата локална квалитетот на водата), на Maxblue вода филтер за потоне ви нуди значително подолг живот.Тоа работи на проток од 1.3 GPM на 60 psi.Вие само треба да го филтерот еднаш секоја година да се одржува оптимизиран филтрација ефект.Љубезно ве молиме да допрат до сервисот доколку имате прашања за време на употреба.Постои премија по-продажба на услуги се достапни за да им помогне на сите времиња. 【Ефективни избор】должината на под контра вода филтер е 16.8 инчи, па ќе треба под мијалникот простор на слична мерка.За големината, можете да уживате во 1.2 x поголеми филтер област и посилна филтрација перформанси дека останува оптимизиран за што е можно подолго.Може да бидат сигурни за подобра филтрација перформанси во споредба со филтри со слични 2-годишно животниот век и да уживаат во оптимален ефект дури и на крајот на работниот век. 【Сеопфатна услуга】Можете да ги користите и двете 1/2" цевки и 3/8" со овој систем.Инсталацијата е лесна и во двата случаи, потреба од никаков водовод услуга.Снабдувањето со вода автоматски се прекинува за да се направи на инсталацијата лесно."Како да инсталирате" видео ќе ве води низ инструкции за инсталација.Доколку имате било какви предизвици, ве молиме контактирајте со нас.Ние ќе бидеме среќни да ви помогне да се реши проблемот или да се обезбеди било која компонента можеби ќе треба да ја завршите инсталацијата.Колку што ние треба вода да преживее, ја славината за вода ќе го добие во Америка не е доволно безбедно за нашето здравје.Водата цевки за транспорт на оваа вода во нашите домови се стари и не се контаминирани со прекумерна олово, ' рѓа и други нечистотии.Оваа Maxblue вода филтер за потоне усвојува премиум филтрација материјали да ги решат потенцијалните опасности.Премиум јаглерод и PP памук ефикасно намалување на хлор, мирис, големи честички и тешки метали.Големина на овој филтер е поголем од вообичаеното, што значи дека има повеќе моќни филтрација ефект.Покрај тоа, домување материјал ние вработени е целосно безбедно со нула содржина на неколку тешки метали.Ние ви обезбеди една деликатна нерѓосувачки челик тапа со непречен проток на вода.Можете да уживате во оптимизиран филтрација искуство со Maxblue!.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне