.

.

Американската Woodcrafters Куќа Традиции Бела Господин s Chest

Американската Woodcrafters Куќа Традиции Бела Господин s Chest

DEN 5399.76

Од стока
Во продавницата

План започнува на датумот на купувањето.Производ штетите од несреќи, дамки, rips, и солзи се покриени од еден ден.Производ дефекти и дефекти се покриени по производителот.Нема дополнителни трошоци за поправки - делови, работна сила и превозот се сите опфатени.Лесно тврди процес - поднесе барање во секое време 24/7 преку мобилен стан, интернет, или на телефон.Откажете во секое време, целосна наплата во првите 30 дена.Преносливи со подароци.Eggshell Бела Завршница со Вознемирувачки.Направена од изберете тврдо материи и средна густина влакна одбор.Цврсто дрво копчиња.Англиски dovetail на фиока фронтови и на грбот.Фиока страни и бекови во цврсто дрво.Центар за водени метал на метал фиока глајд модели со пластични фиока запира.Прашина бесплатен на дното фиоки за дополнителна заштита.Донесе инстант шарм и топлина на вашата спална соба со Колибата Традиции колекција од Американската Woodcrafters.Убава eggshell заврши на Господин s Chest ќе донесе безвременски стил на вашата спална соба додека здрав дрвена конструкција обезбедува трајност.Единствено складирање карактеристики три прилагодливи полиците и две фиоки, од една страна, со louvered вратата дека слајдови за да се открие шест дополнителни фиоките на спротивната страна.Метал фиока глајд модели, со англиски dovetail изградба обезбеди непречено отворање и затворање, додека прекрасни украси, резбани дрвени копчиња, и круг пунџа нозе се комбинираат за да се создаде елегантен куќа стил.Купувањето вклучува еден Господин е во градите.Карактеристики : - Eggshell Бела Завршница со Вознемирувачки - Направена од изберете тврдо материи и средна густина влакна одбор - Цврсто дрво копчиња - англиски dovetail на фиока фронтови и на грбот.Фиока страни и бекови во цврсто дрво.Центар за водени метал на метал фиока глајд модели со пластични фиока запира.- Прашина бесплатен на дното фиоки за дополнителна заштита - Mortise и tenon изградба, со векови стар метод на спојување на две парчиња дрво заедно за да се обезбеди сила и издржливост.- Внатрешни делови се направени од цврсто дрво со агол блок конструкција за сила и издржливост - Лизгачки врата - 2 прилагодливи полиците и 1 фиксна - 8 фиоки вкупно.Спецификации : - Градите Димензии : 46"W x 22"D x 66"H - Производ Тежина : 197 lbs.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне