.

.

TIG Факели Опрема за Заварување Висока Моќност WP20 Ладење Распоред за Ладење

TIG Факели Опрема за Заварување Висока Моќност WP20 Ладење Распоред за Ладење

DEN 1396.80

Од стока
Во продавницата

Оваа вода за ладење аргон лачно заварување факел претрпе многу безбедност на тестови, па можете да го користите со доверба.Оваа вода за ладење аргон лачно заварување факел претрпе многу безбедност на тестови, па можете да го користите со доверба.Ладење изгледот на овој TIG мачи може да се минимизира прегревање, а со тоа намалување на престој и трошоци.Удобно се справи со изгледот на оваа вода за ладење аргон лачно заварување факелот го намалува непријатноста и замор.Структурата на водата за ладење аргон лачно заварување факелот е многу деликатна, ергономски и удобно.На висока сила на овој водено ладење аргон лачно заварување факелот го прави заварување посмирен и повеќе ефикасни.Функција : 1. Ладење изгледот на овој TIG мачи може да се минимизира прегревање, а со тоа намалување на престој и трошоци.2. Удобно се справи со изгледот на оваа вода за ладење аргон лачно заварување факелот го намалува непријатноста и замор.3. На висока сила на овој водено ладење аргон лачно заварување факелот го прави заварување посмирен и повеќе ефикасни.4. Оваа вода за ладење аргон лачно заварување факел претрпе многу безбедност на тестови, па можете да го користите со доверба.5. Структурата на водата за ладење аргон лачно заварување факелот е многу деликатна, ергономски и удобно.Спецификации : Предмет Тип : TIG Torches Purpose : Аргон лак welding Material : ABSInterface Тема : Машки thread Cooling Метод : Вода cooling Beginning Стил : Цврсти почетокот без valve Rated Струја : 250 APackage Листата : 2 x Волфрам Игла Clamp1 x Долго Копје Tail1 x Краток Tail2 x Порцелански Mouth1 x Deflector1 x Заварување Факел.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне