.

.

Chemglass CG-1375-01 Серија CG-1375 година Заврши Gregar Extractor

Chemglass CG-1375-01 Серија CG-1375 година Заврши Gregar Extractor

DEN 14568.00

Од стока
Во продавницата

Се продава во Секоја од нив.Произведени : Chemglass Живот Науки.Лесен за употреба.На Gregar Extractor† е првиот голем напредок во лабораторија extractor дизајн во повеќе од 100 години.Развиена од страна на Јосиф Gregar и Кен Андерсон на Argonne National Лаборатории, ова extractor е само единица на пазарот што може да се извршуваат сите три најчести видови на екстракција (Види слики).За време на цврсти екстракции на extractor функционира врз принципот на континуирана растворувач раселување, давање на примерок за да биде ангажиран во растворувач на сите времиња, а со тоа зголемување на ефикасноста на солидна растворувач интеракции.Дизајнот елиминира пакување и/или channeling на солидни примероци вообичаено се поврзани со заеднички soxhlet цедење.Заврши extractor се добива со extractor тело, ладно прст кондензаторот, екстра цврста екстракција напрсток, и растворувач за корисникот.На CG-1506-17, 24/40 250m L круг дното колба и помошни кондензаторот (CG-1213 или CG-1218-A) се продава одделно.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне