.

.

Vaddio EasyUSB MicPOD I/O со 4 Таванот Микрофони

Vaddio EasyUSB MicPOD I/O со 4 Таванот Микрофони

DEN 3038.40

Од стока
Во продавницата

Вклучува : Easy USB Mic POD I/O, 18 V напојување со AC кабелот за напојување поставување(s), 4 количина Ceiling MIC микрофони (бела), 4 количина на силиконски сплит вирус олеснување чизми (бела), 4 количина 3' (0.9 m) мачка-5 кабел (бела), 4 количина Ceiling MIC интерфејс кутии, 4 количина кабел менгеме grommets. 8 количина таванот трим прстен плочи (црна или бела) со монтажа завртки, 4 количина тавански плочки протези, 4 количина гумени нозе за дното на Easy USB Mic POD I/O единица ако не рек-монтирани, 5 количина 3-позиција феникс-стил конектор, Брз-Start Водич, Ceiling MIC Упатство за Инсталација.На Easy USB Mic POD I/O интерфејс е врз основа на Vaddio е Smart MIC технологија, едноставен и помалку скапи пристап до додавање на телевизија аудио конференции да соба дизајни.Како интерфејс помеѓу Ceiling MIC микрофони и било професионална аудио миксер, внатрешни DSP и ехо откажување сега може да се интегрира во било која производителот аудио мешање систем.Секој Ceiling MIC е опремен со низа од три електричен кондензатор микрофони во позиција да се формира 360-степен подигнување на моделот.Оваа уникатна технологија се базира на микрофонот е способност за активно управување со собата е живо аудио за добивка, gating и ехо на откажувањето.Еднаш откриени, микрофонот ќе се прилагоди и се меша надолу за да еден излез.Бидејќи на интелигенција е во микрофонот, било миксер сега може да се користи во живо соработка апликацијата за аудио конференции и да се постигне извонредни резултати.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне