.

.

Cullmann 61852 CUlight RT 500F Предавател за Олимп/Камера Panasonic - Црна

Cullmann 61852 CUlight RT 500F Предавател за Олимп/Камера Panasonic - Црна

DEN 1692.00

Од стока
Во продавницата

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе го замени или поправи тоа.Производителот гаранција може да не се применува.Предавателот развиен за употреба со камери Fujifilm, за контролирање на роб флеш уреди - вкл.топла чевли за флеш единица конекција, метал нога заклучување со pin и 1/4" tripod штекер.Wireless control - растојание до 100 m / 109 метри - еден или повеќе СЕРТИФИКАТИ светлина FR60 или FR36 флеш(es) како роб(s), RR 500 примачот за оригинални трепка достапен како додаток (не се вклучени).Можност на активирање на голем број на удари од страна на еден поединец програмирање до 32 канали со 5 групи - предаватели / приемници, кои се достапни како Септември.еден објекти во СТАР светлина програма.Безжична 2.4 GHz радио пренос (TTL, прирачник, stroboscope), Осветлен LC-Екранот, број.CU светлина RT 500 F Предавател за Олимп и Panasonic камери, 2.4 GHz радио пренос.Опис на производот На СЕРТИФИКАТИ светлина RT 500 предавателот, особено е развиен за употреба со камери Fujifilm.Таа работи со радио пренос на 2.4 GHz и не се бара директна линија на погледот конекција, така што таа дури дозволува предизвикувајќи околу аглите и низ затворени врати.Ја осветлената LC-Приказ на радио предизвика овозможува интуитивен и удобен операција.Треба да се ажурирања на софтверот за предавателот бидат потребни во иднина, ова може да биде вчитан преку интегриран USB интерфејс.На RT 500 предавателот вклучува метал нога заклучување со pin и 1/4" tripod приклучок, како и флеш чевли за овозможувајќи лесен за монтажа на камерата соодветно за конекција, исто така, да ја флеш единица со цел да се тоа како господар.За напојување тоа се потребни 2 x AA алкални magn. / lith батерии или надополнување.Ni MH батерии.На RT 500 е програмабилни до 5 групи и 32 канали, така што голем број на удари може да бидат предизвикани во исто време.Во прирачникот трепка режим, активирањето на системот, исто така може да се користи со сите студио трепка.Дополнителни приемници, кои се по желба на располагање, исто така, како еден објекти во СТАР светлина програма.На CU светлина FR60 флеш - не се вклучени, може да примите сигнал од страна на интегриран РК примачот на растојание до 100 m / 109 метри.Сет Содржи : CU светлина RT 500 F Предавател за Олимп и Panasonic камери, 2.4 GHz радио пренос.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне