.

.

Рајт Алатка D983B 3/8 Вози Рачки и Прилози

Рајт Алатка D983B 3/8 Вози Рачки и Прилози

DEN 7933.20

Од стока
Во продавницата

Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени.Рајт се Вози презема целосна предност на advanced CAD/CAM технологија.Подобрување на вртежен момент оптоварување способности на секој fastener.Стресот е дистрибуиран преку многу поголема површина.Левериџот е подобрена, елиминирање на заокружување и зголемување на силата.Алатка за fastener контактната област е десет пати поголема отколку кај конвенционалниот дизајн.Од 1927 година, на Рајт Алатка Компанија има произведени со врвен квалитет страна алатки.Употребата на Рајт од Легиран Челик, прецизност топлина лекување и напредни производствени техники резултати во производи на долг живот, цврстина и цврстина.Сите Рајт Алатка производи се дизајнирани да ги исполнуваат или надминуваат важечките ASME Стандарди за секоја одредена алатка.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне