.

.

Адам Техника TDA-02 Терминал Блок, 2 Позиција, Стандарден Двоен Ред, 300VAC (Пакување од 10)

Адам Техника TDA-02 Терминал Блок, 2 Позиција, Стандарден Двоен Ред, 300VAC (Пакување од 10)

DEN 282.24

Од стока
Во продавницата

Лопата јазик терминал студ големина : #4, број 5, или #6. Оперативен температура : -40°c до 105°c.Операција напон : 300 V ac max.Завртки : челик, никел позлатен.Контакти : месинг, никел позлатен.Овие се најчесто се користи за да се Прекине жици и елиминирање на спојување.Лопата јазик терминал студ големина : #4, број 5, или #6. Оперативен температура : -40°c до 105°c.Операција напон : 300 V ac max.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне