.

.

Т TANJA ХАРДВЕР 1/2 x 1/2 NPT Месинг Хексадецимален Брадавица Машки Цевка Адаптер (2 Дел)

Т TANJA ХАРДВЕР 1/2 x 1/2 NPT Месинг Хексадецимален Брадавица Машки Цевка Адаптер (2 Дел)

DEN 167.76

Од стока
Во продавницата

На 1/2" x 1/2" NPT месинг фитинг е адаптер за поврзување на две NPT женски навој за цевки.Месинг за отпорност на корозија, еластичност при високи температури и низок магнетни пропустливост.Ова цевки вклучите може да се примени за вода, воздух, гас, нафта и гориво.Висок квалитет и длабоки теми овозможи приклучоци да се чувствува подобро, не е лесно да се лизга.Овие приклучоци содржат олово и не им е дозволено од страна на сојузниот закон да се инсталира за вода за пиење се користи во U. S. A. и територии.Цревото од резервоарот за вода на притисок за миење.Поврзете Подолги Црева.Лесно да се инсталира притисок мерачи на снабдување линии.Поврзете било какви алатки или цевководи.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне