.

.

JINPART Телефон Acccessories Компатибилен за Водафон Smart C9 50 КОМПЈУТЕРИ 0.26 mm 9H 2.5 D Калено Стакло Филм Видиме Екран Заштитник

JINPART Телефон Acccessories Компатибилен за Водафон Smart C9 50 КОМПЈУТЕРИ 0.26 mm 9H 2.5 D Калено Стакло Филм

DEN 1060.80

Од стока
Во продавницата

Мобилните телефони се толку скапи, па се разбира дека треба да се заштити.Единственото нешто што треба да се направи е да се исчисти екранот темелно ако можете да го залепите филм.Многу поволна цена,добри перформанси и висок квалитет, може да се работи за долго време.На екранот заштитник може да се вклопи во вашиот телефон и и направи голема разлика на заштитата на вашиот телефон од гребење, отпечаток, вода, масло, прашина, шок, се лизга и така натаму.За Водафон Smart C9 50 КОМПЈУТЕРИ 0.26 mm 9 H 2.5 D Калено Стакло Филм.Добри перформанси и висок квалитет, може да се работи за долго време.За Product1. Висока цврстина.Оваа калено стакло екран филмот има висока цврстина, па тоа може да се спречи себе од тоа да биде изгребани или искршено ефективно и континуирано.Ако скршен, со калено стакло ќе се пробие во мали парчиња кои не се остри, што го прави побезбеден за корисници.2. Висока дефиниција.Филмот има висока светлина трансмисија.Со висока светлина пренос и слаба светлина рефлексија, филмот може да ви обезбеди со висока дефиниција на екранот исто како и обично.3. Функционална.На екранот заштитник може да се вклопи во вашиот телефон и и направи голема разлика на заштитата на вашиот телефон од гребење, отпечаток, вода, масло, прашина, шок, се лизга и така натаму.Кога се обоени со вода, почва, кал, масло или други додатоци, може да се чисти без напор.4. Мазна површина.Дури и страните на екранот филм се чувствува непречено.5. Лесен за употреба.Тоа има одлична адхезија.За да го залепите филмот, само нешто што треба да направите е да се исчисти екранот темелно.6. Издржливи.Со добри перформанси, тоа може да се работи за долго време.Инструкции За Инсталација : 1. Ве молиме користете алкохол брис и микрофибер ткаенина за чистење на LCD екранот пред инсталацијата.2. Кора на заштитен слој надвор од лепило страна.3. Внимателно да ги усогласат стаклото на екранот.4. Притиснете го центарот на стакло потоа лепило дел ќе се шири над сите делови без проблеми.Предупредува : 1. Бидејќи ова е чаша на производот, ве молиме имајте на ум дека рабовите на стакло се најзагрозените подрачја.2. Кога за отстранување на повторна употреба, лепило својства може да се носат надвор до степен кога на екранот заштитник нема да се придржуваат кон уредот.Тоа не е препорачливо да се rouse стакло заштитник откако е применет.3. Користење прекумерна сила кои инсталирање или отстранување екран заштитник може да го оштети производот.Забелешка : сликите се прикажани само во основниот стил, и специфичен модел производи се главно база.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне