.

.

Stampers Анонимни Тим Holtz Флорални Матрицата, 28.3 x 11.4 x 0.1 cm, Транспарентна

Stampers Анонимни Тим Holtz Флорални Матрицата, 28.3 x 11.4 x 0.1 cm, Транспарентна

DEN 179.76

Од стока
Во продавницата

Тим Holtz е дизајниран овие stencils, така што тие се малку повеќе несовршена, како начин за да додадете текстура и снимки.Да ги користите овие stencils да се слој мастила, бои, дамките - толку многу креативни начини да ги користите за да го подобрите вашето проекти.Навод во облик на матрицата мерки 4 1/8" x 8 1/2", со пригоден дупка во врвот за да приложите со Кабел Врзивно Прстен (се продава одделно).Опис на производот нема сомнение подвижност на stencils да ги најновите мора да има алатки.Тим Holtz е дизајниран овие stencils, така што тие се малку повеќе несовршена, како начин за да додадете текстура и снимки.Да ги користите овие stencils да се слој мастила, бои, дамките - толку многу креативни начини да ги користите за да го подобрите вашето проекти.Навод во облик на матрицата мерки 4 1/8x 8 1/2, со пригоден дупка во врвот за да приложите со кабел врзивно прстен (се продава одделно).Сет Содржи : 1 x матрицата.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне