.

.

AZUNO Маснотии Пиштол Спојка, 2 Генерација Надогради до 12,000 PSI, Маснотии Пиштол Совети Брзо Заклучување и Ослободување, Компатибилен со Сите Маснотии Пиштоли 1/8 NPT Масн

AZUNO Маснотии Пиштол Спојка, 2 Генерација Надогради до 12,000 PSI, Маснотии Пиштол Совети Брзо Заклучување

DEN 743.04

Од стока
Во продавницата

【Заклучи и Запечати до 12,000 PSI】Засилен вилици и квалитетот запечатување заптивка обезбеди долготрајна и стабилна изведба, да се спречи истекување, дури и во 12,000 PSI екстремен притисок. 【Стабилна Изградба на Квалитетот】 Изграден со врвен квалитет Цинк, Обложени Легура Steelfor за сите-ден перформанси во продавница или гаража, потешки и посилни од било која друга маст couplers на пазарот. 【Една Рака Операција】Мазна retraction механизам овозможува една рака операција.Откако маснотии спојка е заклучен на zerk фитинг, останува на и ослободува ги двете раце за смирено да работат на маснотии пиштол. 【Уникатен Дизајн им Помогне на Лоцирање Zerk Фитинзи во Темно】уникатната и патентирана се Повлече Механизам се повлече назад на внатрешниот печат и оставете надворешниот приклучок прстен широко отворени, која им помогне на лоцирање zerk фитинзи во слепата точка. 【Компатибилен со Сите Маснотии Пиштоли и Zerk Фитинзи】1/8 NPT одговара на сите стандардни маснотии пиштоли, мини маснотии пушки.Тоа, исто така, одговара на сите DIN и SAE металните делови, едноставно да го замени вашиот постоечки маснотии пиштол couplers.Едноставно притиснете на ниво за да го заклучите и ослободување на маснотии спојка, таа заштедува многу време се спореди со традиционалните спојка.Брзата поврзете спојка е очигледно поголем и повеќе отколку традиционалните спојка, супер тесни место може да биде тешко да се движи, но повече маснотии фитинзи се полесно ако 11/16" OD може да се вклопат во.Металните спојка е да се изгради со врвен квалитет легиран челик, еден спојка тегови од 6 мл, многу потешки и посилна од други маснотии couplers.Цинк, обложени на површината за заштита на спојка од вода, маснотии или било contaminates, кои често се применува.Засилен вилици се обезбеди долготраен и стабилни перформанси.Квалитетот запечатување заптивка обезбедува да нема течење од предното или задното во екстремен притисок како 12,000 PSI.По притискање на ниво, внатрешниот печат retracts назад и да ја напушти надворешниот приклучок прстен ширум отворени.Големите надворешниот прстен помага лоцирање zerk фитинзи дури и на слепи точки.На retraction механизам е единствена и патентирана на AZUNO 2 генерација маснотии спојка.Нема повеќе беспомошна извори.Мазна retraction механизам овозможува една рака операција.Откако маснотии спојка е заклучен на zerk фитинг, останува на и ослободува ги двете раце за смирено да работат на маснотии пиштол. 1/8 NPT одговара на сите стандардни маснотии пиштоли, мини маснотии пиштол, прирачник, пневматски, електрични или други видови.Тоа одговара на сите DIN и SAE металните делови, едноставно да го замени вашиот постоечки маснотии пиштол couplers.Од greasing и подмачкување, за санација и замена на недостасува или скршени маснотии zerks на вашите машини, AZUNO има комплетно решение преку понуда на целиот производ линија на маснотии пиштол, брзо се поврзете маснотии couplers, како и металните фитинг за полнење.Овој 2nd Генерација брзи поврзете маснотии спојка изградена со квалитетни Цинк позлатен од легиран челик и засилен вилици и заптивка се обезбеди траен перформанси.Тоа карактеристики Слепи Усогласување им помогне на лоцирање металните делови во темница.AZUNO може да биде вашиот ONE-STOP-SHOP за премачкување пиштол и сродни производи.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне