.

.

[3MP&2 Начин Аудио] Tonton HD Безбедносна Камера Систем Wireless,8CH 5MP NVR со 2TB HDD и 8PCS 3MP Отворено Куршум Камери со ПИР Сензор,Floodlight,Plug and Play,Лесен за Инсталација(Црна)

[3MP&2 Начин Аудио] Tonton HD Безбедносна Камера Систем Wireless,8CH 5MP NVR со 2TB HDD и 8PCS 3MP Отворено

DEN 10559.76

Од стока
Во продавницата

【Вистински Plug and Play s многу погодно.Интелигентни ПИР Активира Floodlight.На Floodlight Црно и бело режим во текот на ноќта и инфрацрвена светлина за; Бела светлина надвор. 2. Полна боја режим : . Боја на владата во текот на денот, инфрацрвена/бела светлина е исклучен; Во текот на ноќта, тоа е боја на владата, на инфрацрвена светлина е исклучено, и бела светлина, се додека.тоа се исклучува по зора. 3. Smart режим : . Боја на владата во текот на денот, инфрацрвена/бела светлина е исклучен; Црно и бело режим во текот на ноќта, инфрацрвена светлина, при движење откривање се спроведува. (ако човечката форма откривање е вклучено, човечки облик откривање треба да бидат предизвикани), бела светлина е на сликата е вклучен со боја на владата, додека 30. секунди по алармот завршува, бело светло се исклучува и сликата се враќа на црно и бело режим.П : Што е ПИР двоен сензор?.О : Со овој ПИ enhanced видео надзор и систем, можете да се внимава на вашиот дом или бизнис повеќе интелигентно.Во текот на целиот ден видеото е достапна.Сигнализација само кога едно лице или возило е откриен.Никогаш не пропуштаат на потенцијалните криминал.Нема повеќе пречки од непотребни аларми.П : Што е надзор камера со LED светлото на рефлекторите?.О : Кога движење е откриен, LED floodlight со бела светлина е вклучен така што луѓето може да се види видео пред нив.Во прилог, видео снимено од камерата е обоен во текот на ноќта.Светилка може да биде вклучено / исклучено преку стан.П : Дали ми треба за да се поврзете на NVR на рутер преку мрежен кабел?.А : (Интернет НЕ е потребно ако вие сте само на прикажување на локалните видео на мониторот).По поврзувањето со услугата на NVR на рутер преку мрежен кабел, тоа е можно за да пристапите на сликите од камерата преку КОМПЈУТЕР / мобилен телефон / IE пребарувач, во било кое време и од било која локација.П : Може ли да се слушне на камерата и зборуваат за посетителите?.A : Да, секој камерата има вграден звучник и микрофон кој можете да го користите да се слушне и да разговара со луѓето.Пред да го купите : .Интернет НЕ е потребно ако вие сте само на прикажување на локалните видео на мониторот.Ако сакате да видите телевизија гледање на камерите на стан или КОМПЈУТЕР, потребно е да го поврзете рекордерот со рутер преку мрежен кабел.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне