.

.

Линеарни Водич Оска + SCS20UU Линеарни Блок Имајќи + SK20 Оска Поддршка, Погоден за CNC и DIY Проекти (Должина : 600mm)

Линеарни Водич Оска + SCS20UU Линеарни Блок Имајќи + SK20 Оска Поддршка, Погоден за CNC и DIY Проекти (Должина

DEN 5322.72

Од стока
Во продавницата

Добра отпорност на абење и сила, висока прецизност, не е лесно да ' рѓа.Ниско ниво на бучава : иновативна технологија, ниско ниво на бучава, нечујно функционирање.Добри перформанси, низок коефициент на триење и долг животен век.Свиткување отпор : силна свиткување отпор, не е лесно да се деформира и пресврт, лесно да се движите.Погоден за индустриска автоматизација опрема, stepper моторни водичи, како што се 3 D принтери, гравирање машини, автоматски рекордери, XYZ модули, лизгачи, лифтови, итн.Пакет се Вклучени : 2 ПАРЧИЊА OD 20mm оптички axis4 PCS SK20 линеарна имајќи вратило support4 PCS SCS20 UU линеарна топката имајќи seat Optical оска : Материјал : имајќи челик Gcr15 Surface : Хром plated Hardness : HRc 60±2 Outer дијаметар : 20mm Linear имајќи вратило поддршка : Материјал : Aluminum Color : silver Model : SK20 Linear топката имајќи седиште : Материјал : Aluminum Color : silver Model : SCS20 UU.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне