.

.

SCREENSHIELD Екранот Штит Екран Заштитник за CUBOT H3 [Пакет за 3, 2 Верзии] - Целосна Покриеност на Екранот и да Го Врати Кога се Користи со или Без Мобилен Телефон случај, не Ка

SCREENSHIELD Екранот Штит Екран Заштитник за CUBOT H3 [Пакет за 3, 2 Верзии] - Целосна Покриеност на Екранот

DEN 565.92

Од стока
Во продавницата

Производителот гаранција може да не се применува.Совршено се вклопува на екранот и позадина на вашиот мобилен телефон (2 ПАРЧИЊА + Задната Страна) Вклучува 2 верзии на екранот заштитник за да се овозможи за користење со и без мобилен телефон случај; Целосна покриеност од 0,5 мм од работ или -1.5 мм од работ за употреба со мобилен телефон случај; Вклучува монтирање на комплет и детални инструкции (не може да гарантира инструкции се на англиски јазик).ИЗДРЖЛИВИ, ФЛЕКСИБИЛНИ, ЛЕКУВАЊЕ ПОВТОРНО, MICROSCRATCHES; Материјал (150 μ) од полиуретан гарантира долг животен век без кинење, како што се калено стакло; во случај на гребење, на само-лекување технологија затвора оштетени областа повторно.Идеално решение за флексибилни дисплеи или за прикажува со заоблени рабови; на леплив слој е дистрибуиран низ површината на филмот, стапови одлично да екранот и не кора off.Лесен и брз за употреба, без воздушни меури; удобноста за време на инсталацијата е потврдено од повеќе од два милиони задоволни клиенти; во случај на неуспешен обид, на филм може да биде лесно отстранети, а апликацијата може да се повтори.Кутија содржина : 3 x филмови (за користење со и без мобилен телефон случај плус назад), 1 x течни монтажа спреј, 1 x squeegee (картичка за лесно собрание), 1 x microfibre платно, 1 x упатството (англиски јазик не е загарантирана).ДОЖИВОТНА ГАРАНЦИЈА.Доживотна Гаранција : Ние гарантираме за доживотна гаранција за замена на филмот во случај на штета, Ако имате било инсталација проблеми, ве молиме јавете се во нашата служба за корисници.КОНЦЕПТ.Филмот е дизајниран да се вклопуваат во екранот и нејзините заоблени рабови.Ако се носат на вашиот телефон во некој случај, ние препорачуваме користење на заштитна фолија за паметен телефон шалче.Ова дефинитивно ќе се спречи некоја заштитна фолија од пилинг се исклучува кога ќе се отстрани паметен телефон капак.Мазна, удобно и речиси невидливи : по примена и целосно сушење на апликација на течност (до 24 часа), на екранот и целата површина е целосно мазни.Тоа е речиси невозможно да се види филмот на екранот и уредот.ВИДЕО.Ние ви препорачуваме да учат на видео туторијал пред да го користите.Нема отпечатоци од прсти на екранот по отстранување на филмот : филмот не попуштат кога отстранети и леплив слој остава леплива остатоци.Компатибилен со нови технологии : за Разлика од калено стакло, филмот е исто така 100% компатибилен за ултразвучно прикажува со отпечаток сензори.Помогне.Купувањето промовира проекти против климатските change.By купување SCREENSHIELD, ќе ја поддржуваат ПРИЛАГОДУВАЊЕ ФОНД со €0.50 и на тој начин поддршка на различни проекти кои ќе се обиде да се намали штетата предизвикана од страна на глобалните климатски промени.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне