.

.

Хауард Индустрии Брусен Алуминиум Вшмукување Чаша Променливи Знак Држачот за Бизниси и Продавници | Пејзаж, Криви Профил, 8.5 x 11

Хауард Индустрии Брусен Алуминиум Вшмукување Чаша Променливи Знак Држачот за Бизниси и Продавници | Пејзаж,

DEN 246.72

Од стока
Во продавницата

Професионална Одделение Знак Носител : Трајни, елоксирани алуминиумски рамка е погодна за внатрешна употреба; Правилно монтирани знаци остане каде што ги сакате, и трајни покрие држи вашиот знак заштитени и може да се чита.Дизајниран со Видливоста на Ум : Не-отсјај поклопец на леќите намалува светлината одраз така што знаците се полесно да се чита од која било агол; Вклучени вшмукување чаша прави поклопец на леќите на отстранување едноставна кога тоа е време да го промените вашиот хартија или винил insert (внеси).Лесен за Инсталација : Знаци сите доаѓаат со двојно двострано VHB лента за инсталација помош; Пред-drilled дупки дозволи за монтажа на повеќе површини; Вие само треба да обезбеди соодветни завртки за вашиот особено монтажа на површината.Повеќе Ориентации : се Нуди во две знак ориентации, Пејзаж Пејзаж знак на сопствениците, ќе има поголема ширина на мерење на таа висина, а Портрет ќе имаат поголема висина мерење.Повеќе Профили : - Произведени во Криви и Рамни знак профили и, исто така, во Проекција и Рамни знак стилови; ве Молиме референца на Варијација Опции за Сите Достапни Ориентации, Профили, Стилови и Големини.Оваа Хауард Индустрии радиус (криви) профил, канцеларија знак има трајни, елоксирани алуминиумски рамка е дизајниран за да се одржи (1) 8. 5 x 11" (H x W) порака вметнување.Порака внесува можат да се отпечатат на хартија или винил, и лесно се ажурираат користење предвидени вшмукување чаша.Едноставно се отстранат на не-отсјај поклопец на леќите на откривање на пристап до пораката вметнете подолу.Знак е предвидено со дупки за монтажа механички прицврстување на ѕидот и двојно-еднострани VHB лента за инсталација помош.Signage апликации вклучуваат : насочен, соба за идентификација и регулаторни.Знак конструкции погоден за ентериер и екстериер употреба.Димензии : вкупната големина : 8. 5 x 11. 25" (H x W).графички вметнете големина : 8. 5 x 11" (H x W).тежина : 1. 4387 lb. 100% произведено во САД.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне