.

.

Милениум-Филтри MN-D23A80WV WIX Хидраулични Филтер, Директна Осветленост, 304 од не ' Рѓосувачки Челик Мрежа Медиумите, 80 µm Честички Задржување Големина, 3045 PSI Максимален Пр

Милениум-Филтри MN-D23A80WV WIX Хидраулични Филтер, Директна Осветленост, 304 од не ' Рѓосувачки Челик Мрежа

DEN 5481.84

Од стока
Во продавницата

Целосно Компатибилен со ОЕМ производ.Направен во Мичиген, САД.Фото слики може да бидат општи претставувања на производи и периодично се ажурираат.Пакет Димензии : 8.86" L x 2.36" W x 2.36" Х. Милениум-Филтри хидраулични касети се направени за да се обезбеди чувствувате заштита од честиците и контаминација што може да резултира во неефикасност, престој, и прекумерни трошоци за поправка.Соодветна течност чистота нивоа се критични за компоненти на хидраулична течност поток.Видови на филтрација медиумите кои се користат зависат од апликацијата.Милениум Филтри употреба microglass медиуми, од не ' рѓосувачки челик мрежа, или на хартија за медиумите.Micron рејтингот опсег од 250 microns надолу за да 1 micron.Овие хидраулични касети се од суштинско значење за проширување на компонента lifecycles и намалување на оперативните трошоци.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне