.

.

Yutoner Cuticle Хируршки Ножици-Одделение Професионални Нерѓосувачки Челик Машина Clippers за Мажи & Постарите, Дебела и Ingrown Ноктите Ноктот Секачи Двојно Пролет Чешлање Алат

Yutoner Cuticle Хируршки Ножици-Одделение Професионални Нерѓосувачки Челик Машина Clippers за Мажи & Постарите,

DEN 191.76

Од стока
Во продавницата

Професионални помине clippers направени од премија од не ' рѓосувачки челик, усвојување на прецизен рачно острење и мелење технологија на обработка за да се создаде супер остри ножеви.А сигурен алатка за решавање на вашите hangnail или ingrown ноктот.Отстраните мртвите кожата на ноктите и разубават рабовите на ноктите, што е повеќе погоден за лак; Отстранување на burrs се на работ на ноктите; да се Отстрани barbs, Уредни, без болка и здравје.Професионални 1/2 вилица cuticle машина беше рачно изработени, совршен за салони.И трајни производи за долготрајна употреба, без досадна, не се повлече.Се грижи за остри ножеви кога ќе го користите.Cuticle машина е лесен за чистење! -Едноставно ги ножеви со алкохол по употребата и слајд на пролет надолу за складирање.Cuticle Nipper се направени од 100% Хируршки одделение од нерѓосувачки челик за да се обезбеди Трајност и може да се sterilized без rusting.Тоа е мора да има алатка во ноктите се грижи за полнење за Мажите и Жените.Спецификација Материјал : не ' рѓосувачки челик Боја : сребрена/сино/жолтите Пакет се вклучени : 1 x помине cuticle nipper.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне