.

.

MagiDeal DC 12-30V ZVS Тесла Калем Возачот Одбор Модул Маркс Генератор H Напон за Напојување

MagiDeal DC 12-30V ZVS Тесла Калем Возачот Одбор Модул Маркс Генератор H Напон за Напојување

DEN 383.76

Од стока
Во продавницата

Користење -одделение 1.6 MM двострано стаклени влакна одбор.Голема фабрика на сопствени inductance, во согласност перформанси параметри постабилна (30ММ големи , користејќи 1.2 MM чист бакар банкарскиот систем).Сите отпорници со користење 5 помал отпор (5 има мала прецизност отпор грешка и да работат повеќе стабилни).Сите прекумерна струја додава калај во дното на коло.Општата употреба на 12-30 V DC напојување, тековната, исто така, треба повеќе од 10 A е посоодветна, бидејќи возачот одбор работи во нула напон switch државата (Нула Напон Префрлување), неговата ефикасност е највисок, другите возачи се неспоредлив.Опис : - Користење на одделение 1.6 MM двострано стаклени влакна одбор - Голема фабрика на сопствени inductance, во согласност перформанси параметри постабилна (30ММ големи , користејќи 1.2 MM чист бакар банкарскиот систем) - Сите отпорници со користење 5 помал отпор (5 има мала прецизност отпор грешка и да работат повеќе стабилни) - Сите прекумерна струја додава калај во дното на коло - општата употреба на 12-30 V DC напојување, тековната, исто така, треба повеќе од 10 A е посоодветен, бидејќи возачот одбор работи во нула напон switch државата (Нула Напон Префрлување), неговата ефикасност е највисок, другите возачи се unmatched Specification : - Материјал : PCB Коло - Големина : 7.4x7.7cm/2.91x3.03 inch Package Вклучува : 1 Парче ZVS Тесла Возачот Одбор.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне