.

.

Сликарството,Животински Stencils 8 X 12 Инчи Сликарство Шаблони за DIY Уметнички Занаети, Сликарство на Дрво, Платно Ѕид на Мебел и Ентериер 5 Стил

Сликарството,Животински Stencils 8 X 12 Инчи Сликарство Шаблони за DIY Уметнички Занаети, Сликарство на Дрво,

DEN 411.84

Од стока
Во продавницата

БЕЗБЕДНО ДА се КОРИСТИ : се направени од домашно МИЛЕНИЧЕ со lapping процес за да се осигура дека внатрешните и надворешните рабови не се остри и се безбедни за вас и вашето дете.Погоден за повеќето фонтана пенкала.Обликувани за да одговара на повеќето пенкала, како што парична казна точка маркери, ballpoint пенкала, четки, куршуми, акварели, обоени моливи, моливи, итн.Мулти-цел.Може да се користи за да ги наслика слика, поштенски марки, scrapbooking, - карта во донесувањето одлуки, хартија изработката, ткаенина сликарство, ѕид декорација, итн.Убав подарок : пластични сликарство stencils се деликатни и уметнички, можете да им даде на овие сликарство stencils како подароци за вашето семејство, пријатели, сопруга, пријателка, колеги, соученици, роднини и DIY љубители на ноќта на Вештерките, денот на Благодарноста, Божиќ и други празнична дена да покажете ја вашата нега и љубов.Широка примена : : stencils може да се користи во домот, училиштето, продавница, дом, хотел, канцеларија, забава, роденден, годишнина, погодни за украсување платно, прозорец, маса, ѕид, за мебел, врати, подарок кутија, бележник, поздрав картичка, огласна табла, кабинет, кат и слично.Сликарството,Животински Stencils 8 X 12 Инчи Сликарство Шаблони за DIY Уметнички Занаети, Сликарство на Дрво, Платно Ѕид на Мебел и Декор Стил 5 Durable материјал : Матрицата направени од ПЕТ материјал, флексибилни и издржливи, лесно да се чисти и суви, перат, еднократно, bendable, исто така, се безбедни за децата да работат со свиткани рабови, може да ви послужи за долго време.Применливи за : На обновливи сликарство матрицата може да се примени за цртање на повеќето мазни површини, вклучувајќи дрво, ѕид, ткаенина, стакло, хартија и така натаму, и можете да ги користите овие stencils да DIY со твоите имагинации, уживајќи радосните DIY време.Инклузивното usages : Сликарство stencils се погоден за дрво, занаети, сликарство, дома декорација, исто така можете да ги користите овие сликарство stencils со акрилна боја, воздухот спреј, мали четки за да ги испечатите вашите подови, ѕидови, табели, кабинети, перници, кеси и на било кое место што сакате да ги красат.Топло белешки : : дозволете малку грешка на големината поради прирачник за мерење.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне