.

.

SAWMONG Гумени Куче Конус Јака, Прилагодлив Конус за Кучиња По Операцијата, Мека Милениче Обновување на Шишарки за Мали, Средни и Големи Кучиња и Мачки, Анти Гризе Лиже?

SAWMONG Гумени Куче Конус Јака, Прилагодлив Конус за Кучиња По Операцијата, Мека Милениче Обновување на Шишарки

DEN 431.76

Од стока
Во продавницата

МЕКА ОД ТРАДИЦИОНАЛНИТЕ КОНУС : Прилагодени со мека кадифен ткаенина, на Надувување куче јаки личат на вратот перници и се помеки опција отколку традиционалните конус, капакот е изработен од мека и кожа-пријателски материјал кој не chafe или бришење на кучешки на кожата.БЕЗБЕДНОСТ БЕЗБЕДНОСТ : миленичиња конус за кучиња е помалку деструктивни за кучиња или мачки од пластични куче шишарки.Домашни миленици ќе не случајно хит на ѕидот или на мебел, ако тие ќе се судрат работи, и тие нема да го раскинам гумени E -јака нагоре како пластични конуси.Се совпаѓа и со куче обновување одговараат за домашни миленици' закрепнување.ПРИЛАГОДЛИВИ ДИЗАЈН : внатрешниот прстен од пет јака е исто така дизајниран да биде прилагодлива.Таа има одреден степен на флексибилност.Тоа не е фиксна.Можете да ја прилагодите куче обновување на конус да се постигне најмногу удобно големината и состојбата на домашни миленици.СЛОБОДНО движење : Повеќето гумени јаки се многу поудобно за куче за да се движите низ in.By има една поширока визија спектар, нивото на стрес куче се чувствува може да биде многу помала.Гумени јака може да се направи полесно за кучето да се движи својот пат околу и пониско нивото на стрес кога кучето е лекување во обновување.И двете од овие причини може да помогне кога станува збор за добивање на соодветна сон.ЛЕСНО ЗА ЧУВАЊЕ : Гумени обновување јака, можете да ги разбивам тоа и чувајте го во мал простор кога не го користите тоа и постои патент отворањето, од една страна, може да се земе чантата вади и се мијат надвор крпа.Кучиња на сите раси се стекнат со рани.Без разлика дали тие биле подложени на операција или биле во тепачка со друго животно, повеќето кучиња ќе ја доживее мала повреда или иритација на кожата, порано или подоцна.Бидејќи кучето е природен инстинкт е да се исчисти раната со гризење и лижење, ова може да се направи обновување на два пати како незгодно.S : Вратот обемот : 15-23cm/5.9"-9.05", Врат со дијаметар : 8cm/3.14";.М : Вратот обемот : 20-30cm/7.87"-11.8", Врат со дијаметар : 9cm/3.54";.L : Вратот обемот : 32-45см/12.5"-17.7", Врат со дијаметар : 13.5 cm/5.31";.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне