.

.

Infusible Пренос Мастило Листови-Акварел Мермер Сублимација Хартија за Cricut Чаши Притиснете Радост,Infusible Трансфер на Хартија за DIY Копче Синџир Маици Првенство Coasters Кри?

Infusible Пренос Мастило Листови-Акварел Мермер Сублимација Хартија за Cricut Чаши Притиснете Радост,Infusible

DEN 431.76

Од стока
Во продавницата

УНИКАТЕН INFUSIBLE ЛИСТОВИ ПРЕНОС МАСТИЛО : за Разлика од железо-за трансфери или винил апликации каде вашето дело е во прилог на врвот на компатибилен материјал со користење на лепило, Infusible Мастило трансфер резултати во никој рабови или шевовите.На уметничкото дело станува еден со празно е материјал!Резултатите се светли, убави, и беспрекорно мазна трансфери кои се шушка-доказ, кора-доказ, и миење-доказ.И дозволете ми да нагласам : тие се постојани!.СЛИКОВИТО БОИ т чувствуваат тоа.Нема.Преносот на топлината винил во суштина е тенок пластичен материјал кој добива се стопи и да се почитуваат празно сте измената (како т-маица или tote кеса).Сублимација е боење процес значење не сте се топи и да се почитуваат какви било материјали до вашата празно.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне