.

.

Четири E е Научно Дигитални Сува Бања Инкубаторот, Up to 150°C, Вклучувајќи Блок 20 x 1,5 ml & Сензор на Температура, ±0.2°C Точноста

Четири E е Научно Дигитални Сува Бања Инкубаторот, Up to 150°C, Вклучувајќи Блок 20 x 1,5 ml & Сензор на Температура,

DEN 7919.76

Од стока
Во продавницата

LED ДИСПЛЕЈ & 3 D ДИГИТАЛНА ТРКАЛО - LED дисплеј за лесна за читање. 3 D дигитална воланот на вредноста на брзина и температура.Прилагодливи на времето спектар на 1min да 99h59min.ПРИЛАГОДЛИВА ТЕМПЕРАТУРА - Прилагодлива температура до 150°C. Висока температура стабилност е до ±0.2°C. Напон : AC110 V.МАШИНСКИ АЛУМИНИУМСКИ ГРЕЕЊЕ ЕДИНИЦА - Машински алуминиумски греење единица овозможува за многу прецизна контрола на температура.PT1000 СЕНЗОР на ТЕМПЕРАТУРА & АВТОМАТСКА КАЛИБРАЦИЈА - Вклучени PT1000 сензор на температура овозможува контрола на температурата директно во примерокот брод.Автоматска калибрација со надворешни PT1000 сензор на температура.ФИКСНА БЕЗБЕДНОСТ КОЛО - код за Грешка на екранот.Разни апликации со различни блокови.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне