.

.

Losong Градина Црево 100ft,Проширување на Вода Црево со 10 Функција Млазницата,Не-kink Лесни Флексибилен и Природен Латекс Core Градинарски Црева со 3/4 Инчи Солидна Месинг Фи?

Losong Градина Црево 100ft,Проширување на Вода Црево со 10 Функција Млазницата,Не-kink Лесни Флексибилен и Природен

DEN 1490.40

Од стока
Во продавницата

Лесен за Ракување и Чување на : Нашата Градина црево е 100 FT Должина 3.7 КГ тежина, тоа е неверојатно лесен, флексибилни, расклопна и функционална.Тоа започнува од 33 метри и се проширува на 100 метри под 0.5 Mpa вода под притисок, но се враќа за неколку минути, 33 метри по водата е без.По секоја употреба, едноставно назад во кошница или црево закачалка.Погоден за Повеќе Намени : На месинг вентил на крајот овозможува подобра контрола на протокот на вода, флексибилни должина и правилен проток на вода за поддршка на повеќе цели, како што се градинарство, наводнување, автомобил/брод за перење, пет капење или базен за чистење, и тоа ќе му биде вратен на оригинална должина, во Рок од неколку минути кога водата е крајот.Високо-квалитетни Материјали : Тројно слој латекс внатрешна завиткани од испреплетени elasticated ткаенина, со 3/4 инчи НИ стандардни приклучоци, овие црева се тестираат издржливост до 2000 користи под притисокот на водата на 145 PSI/10 Бар.Уникатен 10 модели спреј млазницата : спреј млазницата поддржува да ги исполнат различни наводнување цели, леснотија на користење и издржливи, со прстите слободни функција поддржува многу потреби вклучувајќи градинарство, наводнување, миленичиња и автомобил чистење.Connectable за Подолго Големина : Нашите градинарски црева се користи стандардни навој фитинзи за да одговара на повеќето слични производи, тие се connectable за добивање на подолг големина, како 125 нозе, на 150 метри, итн.Ова ќе помагање на цревото за да стигнат до градината агли.Совршен По-Продажбата на Услугата : Нашите Црева доаѓа со "1 Година Без Прашања Праша Гаранција".Ништо, но Најдобро за Вашиот Американската Гордост.За било какви прашања, можете да не контактирате со цел mail во рок од 24 часа на ден!.Водата Црево има силна отпорност на абење, мала тежина, флексибилност, доволно долго за да го направите лесно и лесен за маневрирање низ градината.Пакетот Вклучува:.Пакетот вклучува : 1x градина црево,1x 10spray пиштол ,1x складирање торба,1 x 3/4", дувачкиот Конектори, 1 x Тешки-должност закачалка ,3 x Замена печат прстени.Лесно во stallation, мала тежина и издржливи, можете да уживате во мачна градинарство работа.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне