.

.

Supco M500 Тестер на Изолација/Електронска Megohmmeter со Мека за Носење, од 0 до 1000 megohms

Supco M500 Тестер на Изолација/Електронска Megohmmeter со Мека за Носење, од 0 до 1000 megohms

DEN 3047.76

Од стока
Во продавницата

Мерка изолација вредности до 1000 мене ohms на 500 VAC.Зона скала за да се покаже изолација состојба.Рачни.Тест Води продавница во случајот.Работи на 2 C батерии (не се вклучени).Ефтин алтернатива за скапи затегнат бенд (замав игла) ме ohmmeters, на M500 обезбедува брзи и точни мерења за да се утврди состојбата на изолација.Отпорност.Мека за носење вклучени.Мерење/функција - изолација отпор.Спектар - од 0 до 1000 мене ohms.Апликации : Тест моторни ликвидација изолација и се дијагностицира со помош на топлина оштетени, влошување на изолација во филозофите на херметичкиот ладење компресори, апарати, панел плочи, реле контрола кола, мотори.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне