.

.

UEi Тест Инструменти DAFM3B Дигитални Струење Метри, Жолта

UEi Тест Инструменти DAFM3B Дигитални Струење Метри, Жолта

DEN 5193.36

Од стока
Во продавницата

Мерки воздухот брзина, температурата и влажноста на воздухот.Да се пресмета влажни крушка, точка, и воздушниот волумен (CFM, CMM).До 1 час збирен просек.Рачни големина, лесно да се носат.Англиски / Метрички скали.Вкупниот Волумен од повеќе места.Автоматско исклучување.Англиски или Метрички Скали.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне