.

.

AmScope СМ-1TX-РЛ Професионални Trinocular Стерео Зум Микроскоп, WH10x Eyepieces, 3.5 X-45X Зголемување, За 0,7 X-4.5 X Зум Цел, Големи и мали LED Осветлување, Песна Стојат, Вклучува 0.5 X Barlow Леќа

AmScope СМ-1TX-РЛ Професионални Trinocular Стерео Зум Микроскоп, WH10x Eyepieces, 3.5 X-45X Зголемување, За

DEN 18959.76

Од стока
Во продавницата

Професионални стерео микроскоп со песна стојат долго време работат на далечина да им овозможи на корисниците да ги извршува работата или манипулира со големи предмети, вклучувајќи кола и стоматолошки апарати.Trinocular гледање главата со пар на 10x супер-widefield eyepieces, прилагодлив interpupillary далечина, фиксна 45-степенот на вертикална склоност да се намали очите и вратот вирус, и 360-степен ротација способност да се овозможи размена. 0.7 x-4.5 x зум цел обезбедува континуирана зум зголемување и подолго фокусна должина за инспекција на големи примероци, и 0.5 x Barlow леќа се протега на работната далечина.Вграден-во episcopic (рефлектира) и diascopic (пренесуваат) LED осветлување обезбедува светла, кул светлина за работа со температура-чувствителни или живи примероци, и rheostat контроли светлина интензитет.Песна во стилот на табела стојат има реверзибилна црно и бело фаза плоча за да се обезбеди споредба со светло и темно обоени примероци, и голем фаза клипови за да се обезбеди примерок за време на гледање.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне