.

.

Dremel LC-AC18 Акрилик Јасно 1/8 (Пакет од 5)

Dremel LC-AC18 Акрилик Јасно 1/8 (Пакет од 5)

DEN 599.76

Од стока
Во продавницата

Убава јасно фрлија акрилик за доследно боја одлично за ласерско сечење/гравирање проекти.Јасно акрилик лист е 12x20 лист големина и голема лесни отпорен на гребење алтернатива за стакло.Помина низ ригорозни тестирање за да се обезбеди дрво квалитет и резултати од проектот се до Dremel стандарди.Се препорачува сечење и гравирање settings интегрирани во Dremel Ласерски Машина Софтвер.Постојат значителни придобивки на Dremel ласерски кога станува збор за иновации, лесна за употреба, сигурност и безбедност.Убава јасно фрлија акрилик за доследно боја која е одлична за ласерско сечење и гравирање апликации.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне