.

.

XDYQP Дигитални Дебеломер 150mm Микрометар Мерење Алатка, Електронски Дигитални Caliper со Нерѓосувачки Челик Тело, Auto Off Избрана Verni

XDYQP Дигитални Дебеломер 150mm Микрометар Мерење Алатка, Електронски Дигитални Caliper со Нерѓосувачки Челик

DEN 2161.92

Од стока
Во продавницата

Функција : Автоматски Исклучи Без Користење За 5 Минути, И Автоматски Да Се Вклучи Кога Ќе Се Повлече Владетел Рамка.Голем LCD дисплеј покажува исчистите екранот.мм/во/F, три екранот единици-копчето за вклучување.ABS пластика маска, 4 CR13 нерѓосувачки челик владетел тело.Надворешниот дијаметар мерење, внатрешен дијаметар мерење, висина на мерење, длабочината на мерење.Тело Материјал : 40cr13 Нерѓосувачки Steel Meter Главата Материјал : Abs Пластика Школка Cover Scale Процес : Магнетна Лента Film Unit : Mm/inch/f Resolution : 0.01 mm/0.0005 неточноста : ±0.02 mm/0.001 in Whether Да се Врати На Нула Клуч : Yes Measurement Метод : Надворешниот Дијаметар на Мерење / Длабочина Мерење / Внатрешен Дијаметар Мерење / Чекор Measurement Battery Тип : Lr44/ag13, 1.5 v(не содржи)Функција : Автоматски исклучи Без Користење За 5 Минути, И Автоматски да се Вклучи Кога Ќе се Повлече Владетел Рамка.Голем LCD дисплеј покажува исчистите екранот.Answer : ___________________________ Note : 1. Ве молиме Овозможи 1-3cm се Разликува Поради Прирачник за Мерење.2. Осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа.Ве молиме да се однесуваат на вистинскиот производ.Ви Благодариме За Вашето Разбирање.Дигиталниот caliper може точно да се измери внатрешен дијаметар, надворешниот дијаметар, чекор должина и длабочина.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне