.

.

KINGFEN Жените UPF 50+ Заштита од Сонце Брзо Сува Кошули Пешачење Долг Ракав Блузи

KINGFEN Жените UPF 50+ Заштита од Сонце Брзо Сува Кошули Пешачење Долг Ракав Блузи

DEN 455.76

Од стока
Во продавницата

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот. 100% Полиестер.Се повлече На затворање.Висат да се исуши.ТКАЕНИНИ : Направен од 100% Полиестер.плус големина sunblock кошула Е Мека,Удобен и Не-Леплива, Без брчки,Не исчезнува.Едноставен дизајн Покаже својата убавина.ФУНКЦИЈА : UPF 50 +,Боја Блок, брз сува wicking ви држи свежи и мирис-бесплатно,долг ракав кошула,Многу погоден за спорт носат.Удобно Екипажот-вратот и јаката и потенок одговара, обезбедува елегантни, повеќе женската силуета и додаде удобност да се задржи кул.Flatlock seamlines намали chafing и зголемување на комфорот.ДЕТАЛИ : Овој ув заштита на облека за Жени ,Тежина : 0.44 LB,Вклучуваат големина(S-XXL),Перење Метод : Машина за миење или да се Мие со рака во 30-степен вода, висат да се исуши во сенка, се забранува белење.Лесно Моден Микс : Пар со тесни фармерки и глуждот чизми за лесно ансамбл, или со leggings и патики кога сакате удобно и пријатно облека.Повик / дневно се носат без оглед на салата, на отворено, трчање, велосипедизам, шопинг, дома, закачам, плажа, одмор Или за статистика, работа, ова е дефинитивно пристоен избор.KINGFEN цел : вашето задоволство е и наш успех,ќе се чувствувате добро за нашата совршена услуга по продажбата!Ни даде шанса,да ви даде повеќе веројатност!. 100% Полиестер.Супер се водат лесни ткаенини фитили далеку пот и суши брзо.Останете кул и удобно во овој сестран перформанси tee.Високо дише ткаенина овозможува на влага надвор,правејќи се дека ќе остане сува на внатрешноста.Рака мие.Машина за миење.Не користите перење детергент, бидејќи тоа ќе ги уништи заштита од сонце слој.Совршен за активности на отворено како трчање,патуваат,пливање,планинарење или било која друга вашиот омилен спорт. 100% Polyester Super водат лесни ткаенини фитили далеку пот и суши брзо.Останете кул и удобно во овој сестран перформанси tee.Високо дише ткаенина овозможува на влага надвор,правејќи се дека ќе остане сува на внатрешноста.Рака мие.Машина за миење.Не користите перење детергент, бидејќи тоа ќе ги уништи заштита од сонце слој.Совршен за активности на отворено како трчање,патуваат,пливање,планинарење или било која друга вашиот омилен спорт.UPF(Ултравиолетова Заштита Фактор),мерки за колку од сончевите УВ зрачење се апсорбира или "блокирани"од ткаенина,ефикасно заштита на кожата одоздола.UPF рејтинг од 15 до 50 години,и поголем UPF оценка укажува на поголема заштита.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне