.

.

4 Младата Чупка Книги Црна и Бела Книга за Новороденчињата со Висок Контраст Бебе Играчка Крпа Книги Допрат и да се почувствуваат Сензорни Активност Книга Квичат и

4 Младата Чупка Книги Црна и Бела Книга за Новороденчињата со Висок Контраст Бебе Играчка Крпа Книги Допрат

DEN 407.52

Од стока
Во продавницата

【Дизајн за Бебе】Нашата Мека Крпа Книга има многу обичен карактеристики на секоја страница!Бебето визија не се супер јасно на прв.Тоа е зошто овие црна, бела и светла боја на платно книги се важни.Висок контраст модели се најдобри да го фати бебето фокус.Кога бебето допира овие слатки крпа книги, rustling и чупка звук ќе интензивна бебе е љубопитност и да се подобри нивниот визуелен развој. 【Бебе-Доказ и Солза-Отпор】 Бебе се полни со љубопитност, и тие имаат тенденција да ја раскинам и џвакање на објекти, како начин на учење.Нашите крпа книги се издржливи и солза-отпор.Изработен од полиестер влакна и исполнет со памук внатре, h igh разлика активност книга се sewed со силна крои.Овие се супер меки и не содржат остри агли, така што бебето може да гризење и џвакање на нив. 【Научат Боја, Форми, Објекти, и Броеви】Секоја книга содржи 4 пред-и-назад страници, овозможувајќи му на бебето да учат на нивниот прв 123s, триаголници и плоштади форми, едноставни зборови, и многу повеќе. 【Голема Бебе Туш Подарок】Овие светла боја со висок контраст бебе крпа книги се совршени за бебе туш подароци или бебето е 1-ви роденден.Мекото активност книги се исклучително образовни подарок за доенчиња и мали години. 【Одлично Сврзување Книга】Тоа никогаш не е премногу рано да започнете со читање на вашето дете.Како рана за развој на образованието играчка, тие се прекрасен начин да се стимулира важно клучните вештини, како што се јазик и читање вештини, комуникациски вештини, имагинација, и сензорни способности.Овие вештини ќе ви бидат од корист за вашето бебе, како што тие растат.Нашите висок контраст книга Развиена од страна на експерти, При раѓање, едно доенче очите не уште работат заедно.Иако тие може да "види," животот е доста матно!Истражувањата постојано се покажа дека првата бои бебиња имаат тенденција да се види црна, бела и нијанси на сива боја, а Потоа црвена, книги кој овие висок контраст бои се совршени за нови очи.На смели линии, шеми и контрастни слики во црни и бели книги стојат надвор и ќе им помогне на бебето пракса неговиот фокус.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне