.

.

Eppendorf 951040464 Полипропилен Јасно Конусна Дното 384 Добро Microplates со Бела Optitrack Рамка, Стерилни, 140microliter Волумен (Случај на 80)

Eppendorf 951040464 Полипропилен Јасно Конусна Дното 384 Добро Microplates со Бела Optitrack Рамка, Стерилни,

DEN 8328.00

Од стока
Во продавницата

Неспоредлив транспарентност за подобро примерок видливост.Произведени без употреба на лизга агенти, plasticizers и биоциди—супстанции кои се покажале да ги филтрирам од пластични потрошен материјал во примерокот и негативно влијаат на био-есеј резултати.Opti Track етикетирање : 30% побрзо и идентификација и помалку pipetting грешки поради обоени границата со висок контраст alphanumeric етикетирање.Минимален остаток на јачината на звукот и висок и-да-добро хомогеност.Покрена и прирабници и дури и површина за сигурен запечатување.Новиот Eppendorf Microplates донесе единствен јасност во вашата лабораторија!Никогаш пред тоа има тоа е толку лесно да се pipette, проверете, и ре-екстракт примероци во полипропилен microplate.Лесно да се чита Opti Track alphanumeric етикетирање на секоја плоча прави идентификување на индивидуалните бунари неверојатно лесно, го забрзува пополнување и значително го намалува ризикот од грешка.Високо ниво на транспарентност, единствена меѓу полипропилен microplates, гарантира дека секогаш ќе се најде на вашиот примероци на прв поглед.Јасно Eppendorf Полипропилен Microplates се идеални за складирање на супстанции или за апликации кои бараат висока отпорност на растворувачи, како што се DMSO.За апликации каде максимална примерок обновување е особено важно, Microplates 384 се достапни во Протеините и ДНК Lo Bind квалитет.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне