.

.

FEITA Ratcheting Клуч Сет - Комбинација Клуч Сет - Хром - Метрички - 6 Парчиња (8-13mm)

FEITA Ratcheting Клуч Сет - Комбинација Клуч Сет - Хром - Метрички - 6 Парчиња (8-13mm)

DEN 479.76

Од стока
Во продавницата

1. Комбинација клуч сет големина : 8мм, 9mm, 10мм ,11mm, 12mm, 13mm(SAE : 5/16", 7/20", 25/64", 7/16", 15/32"),подвижен двојна намена ratchet клуч. 2. Wratchet клуч постави апликација : Поправка на автомобил, велосипед, на дното на уличното осветлување, компјутери и електрични апарати, фабрика за одржување и така натаму. 3. Wratchet клуч главата тип : Отворање и Цвет, тоа е особено погоден користи во тесни места. 4. Spanner клуч поставите флексибилни главата ratchet : 180 степен pivoting главата идеален за употреба во тесни, ограничени области. 5. Ratcheting клуч сет материјал : Хром vanadium челик (CRV), термички третман преработка (100% нов и висок квалитет).Опис на производот : Карактеристики : - Двојно-заврши комбинација spanner - Отворете заврши и flex-ratchet прстен глави - 180° pivoting flex глава со 5°gearing за намалување на заморот и лесна контрола - Корозија-отпорни хром финиш и 4 слој на анти- 'рѓа процес Спецификација : - Метрички големини : 8, 9, 10, 11, 12, 13mm - SAE големини : 5/16", 7/20", 25/64", 7/16", 15/32" Пакет Содржина : 6x Ratchet клучеви.

Карактеристиките

- Metric sizes:
8, 9, 10, 11, 12, 13mm
- SAE sizes:
5/16, 7/20, 25/64, 7/16, 15/32
Package Contents:
6x Ratchet wrenches :
Вака можеби ќе ви се допадне