.

.

zdhoor Деца Девојки Класичен Долг Ракав Балет Танц Заврши Плетени Bolero Cardigan Џемпер Спорт Блузи

zdhoor Деца Девојки Класичен Долг Ракав Балет Танц Заврши Плетени Bolero Cardigan Џемпер Спорт Блузи

DEN 368.40

Од стока
Во продавницата

Drawstring затворање.Девојки Балет Танц загревање Поврзана Заврши Џемпер, долги ракави.Работ заврши со тај затворање за безбедна позиција.Мала дупка на левата страна цвест за појас со гајтанот низ.Rib изградба на манжетни и корселе.Совршен за танц, уметничко лизгање, gymnastic, секојдневно, итн.Големина : 3-12 / Таг #120-170 (ве МОЛИМЕ проверете вистинските мерење за да се избере вистинската големина.) Големина на Табела : предложениот возраст и висина е само за вашиот референца.Ако вашиот мерење лебди помеѓу две големини, совети за изборот на поголем големина. (Мерења прикажани во големината на табелата се однесуваат на објектот мерења, а не телото.) Ознака Не.-|-Препорачана Големина-|Градите-|-Sleeve Должина(од Вратот Цвест да Ткаенината)-|-Топ Должина 120-|3-4-|-27.0"/68cm-|-17.0"/44cm|-13.5"/34cm 130-|4-5-|-28.0"/72cm-|-18.5"/47cm|-14.5"/37cm 140-|5-6-|-31.0"/78cm-|-21.0"/53cm|-16.0"/40cm 150-|7-8-|-32.0"/82cm-|-21.0"/54cm|-16.0"/41cm 160-|-9-10-|-35.0"/88cm-|-24.0"/60cm|-18.0"/45см 170-|-10-12|-37.0"/94cm-|-24.5"/62cm|-18.5"/47cm.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне