.

.

0.25 Мур и Рајт Мали Микрометар Глава - Сферични 310 Серија

0.25 Мур и Рајт Мали Микрометар Глава - Сферични 310 Серија

DEN 815.76

Од стока
Во продавницата

Универзална мали микрометар главата.Идеален за вградување во машини или за други цели.Лесен за читање поради големи напрсток.Сатенски хром заврши тело.Ласерски гравирани graduations.Основана во 1906 година, со креативни млади инженер Френк Мур, Мур и Рајт е проектирање, производство и снабдување прецизност на мерење опрема за глобалната индустрија за над 100 години.Со корени фиксна цврсто во Шефилд, Англија, компанијата започна со производство на широк спектар на дебеломер, screwdrivers, удари и други инженери tools.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне