.

.

PCTC Skidproof Камера Заградата Носителот База Рака Зафат Брзо Ослободување Тешки L Плоча Заградата Компатибилен Сет за Олимп EM5 III Камерата Вратете Прилог Зафат

PCTC Skidproof Камера Заградата Носителот База Рака Зафат Брзо Ослободување Тешки L Плоча Заградата Компатибилен

DEN 959.52

Од стока
Во продавницата

На база изработени од метал.Дизајниран за Олимп EM5 III.Тоа може лесно да се зезнав на Олимп EM5 III и овозможува подобар стисок, нуди се повеќе се обезбеди чекање за снимање со вашата Дигитална Камера.Можете да се ослободите,пак,и remount вашата камера за брзо или хоризонтална или вертикална шут со заградата.Основна плоча се задржани 1/4" завртка дупки за функцијата екстензии.Тоа не треба да ја отстраните батеријата врата во употреба и со магнетни хексадецимален клуч на носителот на дното.Пакување листа : 1* Метал L заграда, 2* Завртки, 1* Лист Челик алатка, 1* црна торба за Пакување.Телото на L плоча е направена на воздухопловството одделение алуминиум 6061 T6, ЦПУ компјутер гонг прецизност обработка, и површината е тешко елоксирани.Тешко елоксирани површински третман, надвор атмосфера, носат-отпорни, и издржливи.Ергономски дизајн, кожа рачка, се чувствуваат удобно рака, лесно да се отстрани и да го инсталирате на батеријата.Можете брзо да го поврзете gimbal за вертикална снимање.Површината на дршката е фино обработени, внимателно стокмено, и дршката е деликатна и извонредна.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне