.

.

Eppendorf 951040481 Полипропилен Црна Конусна Дното 384 И Есеј Microplates со Бела Optitrack Рамка, ПЦР Чисти, 140µ Волумен (Случај на 80)

Eppendorf 951040481 Полипропилен Црна Конусна Дното 384 И Есеј Microplates со Бела Optitrack Рамка, ПЦР Чисти,

DEN 11203.20

Од стока
Во продавницата

Нетранспарентно дизајн спречува и-да-добро crosstalk.Плочите се оптимизиран за минимална авто-флуоресценција и авто-luminescence.Минимален остаток на јачината на звукот и висок и-да-добро хомогеност.Покрена и прирабници и дури и површина за сигурен запечатување.Совршен за автоматизација поради крути дизајн, највисок димензионални точност и усогласеност на SBS спецификации.Eppendorf есеј плочи се дизајнирани за употреба со topreading luminometers и fluorometers.Црна Eppendorf Microplates се идеални за флуоресценција откривање.Тие нудат одличен сигнал-за-бучава сооднос, што резултира со крајно ниска откривање ограничување за јасни сигнали дури и со ниска концентрација примероци!Белата Eppendorf Microplates се оптимизиран за највисок чувствителност во откривање на luminescence или слаби флуоресценција сигнали преку максимизирање reflectance.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне