.

.

GOTZHA BBQ Ракавици за Пушач, 1472℉ Екстремната Топлина Отпорни Ракавици, 14 Инчен Силикони Не се Лизга Скара Ракавици со Екстра Долг Ткаенината , Безбедно Рерна Ракавици ?

GOTZHA BBQ Ракавици за Пушач, 1472℉ Екстремната Топлина Отпорни Ракавици, 14 Инчен Силикони Не се Лизга Скара

DEN 405.12

Од стока
Во продавницата

Отпорност на топлина До 1472°F - дали некогаш сте scalded вашата рака случајно и мораше да запре партија?Никогаш не двоумете се, се обиде да ги користат нашите GOTZHA BBQ ракавици, направени од aramid ткаенина и отпорни на топлина памук полиестер, исто како оган борец е оган одговараат.Не се Лизга - Тоа е толку тажно кога се подготвени да уживаат во вкусна печено свинско исецка, но тоа паѓа во оган одеднаш!Само овие рерна mitts може да се спаси.На силиконски контрола обезбедува дека ништо не се лизга надвор од вашата рака, и пет-прст дизајн нуди повеќе флексибилност.Свинско рифови никогаш нема да падне повторно.Без Пот на Употреба - Уникатен плетење технологија и еластичен материјал се обезбеди максимална breathability за оние кои долго процеси.Кога ќе се земе надвор скара ракавици, тие се уште се како суви и удобно како порано.Погоден за десно или лево раце, можете да ги носи од двете страни.Повеќе Безбедност т застане на топлина, ве молам, престанете да го користите веднаш и исплакнете со многу вода за вашата рака.Овој производ не е водоотпорен, не се отпорни на топла течност, пареа, жешки гас и нафта.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне