.

.

SmallRig Зглобот и Навалување Следи Планината со Лоцирање на Игли за ARRI - BSE2348

SmallRig Зглобот и Навалување Следи Планината со Лоцирање на Игли за ARRI - BSE2348

DEN 1118.40

Од стока
Во продавницата

Повеќе Навој Дупки : Тоа карактеристики лоцирање на игли за ARRI на дното и 1/4"-20 завртка на врвот за следење, светлина или микрофон.Поддржува 5"и 7" се Следи до 1,2 кг.Вртливата 360° и Навалување 170° со Слободен-Стоп во Било која Позиција.Карактеристики дупки на Thumbscrews за Хексадецимален Spanner.Гумена Подлога на Врвот за да се Спречи Гребење.Arri-стандард Лоцирање на Пиновите на Дното за да се Спречи Извртување.Дизајн за Small HD Фокус Серија/Фокусот OLED Серија/ Ultra Bright Серија/500 Серија/700 Серија.Дизајн за Atomos Нинџа Серија/Shogun Пламен.Дизајн за Blackmagic Видео Помогне 5".Дизајн за Други 5"или 7"Следење Комплет Тежина помалку од 1.2 кг.ЗА SMALLRIG BSE2348. SMALLRIG BSE2348 е дизајниран да се одржи вашиот монитор на камерата кафез или друг систем на монтирање карактеристики ARRI-stardard 3/8"лоцирање дупка.Тоа карактеристики 3/8" лоцирање на пиновите на дното и 1/4"-20 завртка на врвот за следење, светлина или микрофон.Клучни Карактеристики : .Поддржува 5"и 7" се Следи до 1.2 kg Swivel 360° и Навалување 170° со Слободен-Стоп во кој Било Position Features дупки на Thumbscrews за Хексадецимален Spanner Rubber Подлога на Врвот за да се Спречи Scratching Arri-стандард Лоцирање на Пиновите на Дното за да се Спречи Извртување.ИМАЈТЕ на ум ! ! !.Note1 : Максимална носивост : 1.2 kg;Вертикална 90° Товар:од 2,5 кг.Note2 : ве Молиме направете го користите хексадецимален spanner да се ре-се стегне thumbscrew да се обезбеди безбедно.Note3 : ве Молиме приложите вашиот монитор или светло, камера телото прво, пред прилагодување на агол на мониторот планината.Компатибилност : .Дизајн за Small HD Фокус Серија/Фокусот OLED Серија/ Ultra Bright Серија/500 Серија/700 Series Design за Atomos Нинџа Серија/Shogun Flame Design за Blackmagic Видео Помогне 5"Дизајн за Други 5"или 7"Следење Комплет Тежина помалку од 1.2 кг.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне