.

.

Ling е моментот Свадба Маса Centerpieces Сет од 6 Мал Цвет Букети DIY Флорални Centerpieces за Свадба Прием Маса Декорации (Неутрална Прашливи Роуз)

Ling е моментот Свадба Маса Centerpieces Сет од 6 Мал Цвет Букети DIY Флорални Centerpieces за Свадба Прием

DEN 1439.76

Од стока
Во продавницата

Ова е сет од 6 пре-made simple цветни аранжмани за свадба прием табела centerpieces.Вазна не се вклучени.Секој флорални централен мерки 8.5" високи по 6" низ.Цвет матични беше убаво завиткани со боја на слонова коска сатен лента и прекрасен поклон беше додадена.Тоа е околу 4" високи и 0,5" дебела, лесно ќе се вклопи во било која едноставна centerpieces сад како масон тегли, бад вазни, стаклени вазни, итн.Вештачки цвеќиња никогаш не се грижите за алергии на вашиот специјални настани.И пред-направи сет ве ослободува од стресот.Спаси тони на време, наместо на пребројување на гласовите и купување на цвет материјали, направи мали работни места, еден по еден или наоѓање на добра цвеќарницата, итн.Единственото нешто што треба да направите е да се стави овие цветни centerpieces во вашиот вазни.Enverionment Заштита : По приемот,на аранжманот може да биде подарок за гости.Тоа е лесно да се носат.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне