.

.

7artisans 7.5 mm f2.8 Mark II APS-C Fisheye Широк Агол Прирачник Фиксен Објектив за Fujifilm FX Mirrorless Камера X-X T1-T2 X-Т3 X-T20 X-T30 X-Е1 Х-Е2 Х-E3

7artisans 7.5 mm f2.8 Mark II APS-C Fisheye Широк Агол Прирачник Фиксен Објектив за Fujifilm FX Mirrorless Камера

DEN 3336.00

Од стока
Во продавницата

Режим на фокус : Прирачник.Фокусна опсег : 7.5 mm.Погледнете агол : 190° (APS-C).Бројот на елементи : 11 елементи во 9 групи(вклучува 2 парчиња HOYA ЕД стакло), Ножеви : 7. Максимална Бленда : f2.8. Минимална Бленда : f16; Минималната фокусна оддалеченост : 0.15 м.Алуминиумско Тело и Бакар Јадро.Electroplated Волфрам Челик Боја Бајонет дека можат подобро да се заштити бајонет од тоа да биде изгребани.Компактен и Лесен 265g/9.34 оз.Широк Компатибилност : Тоа одговара за Fujifilm X-А1 X-A10 X-А2 X-A3 X-А5 X-О7 X-X T1-T10 X-T2 X-T20 X-Т3 X-T30 X-T100 X-PR01 X-PR02 X-Е1 Х-Е2 Х-E2 S X-E3 X-X M1-М2. 2 ПАРЧИЊА ЕД alow дисперзија) Очила.HOYA Очила.школка оксидација Процес.Lotus Во Облик На Хаубата.Висока Резолуција.Одличен контраст Перформанси.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне