.

.

JOEYOUNG Рака Ракави за Мажи Жени, УВ Заштита од Сонце, Голф, Велосипедизам, Работни Ракави

JOEYOUNG Рака Ракави за Мажи Жени, УВ Заштита од Сонце, Голф, Велосипедизам, Работни Ракави

DEN 239.76

Од стока
Во продавницата

РАКА на РАКАВИТЕ ЗА НАДВОРЕШНИ РАБОТИ : UPF 50+ заштита од сонце ракави, блок од повеќе од 95% од УВ raysdesigned за долги часови работа или застане под сонцето, нашата лесни рака ракави ќе ви ги удобно.Може да заштитен вашиот оружје од УВ зраци и да се намали спарно топлина, нека кожата далеку од изгореници и тен.Одлично за изградба работник, возач на камион, градинарство и сл.СПОРТСКИ ОРУЖЈЕ РАКАВИ : Нашите ракави за мажите и жените, користете влага wicking, мек материјал, единствен печатен дизајн.Неговите добри за голф, возење, трчање, велосипедизам, мотоциклизам, риболов, качување, играње фудбал, бејзбол, кошарка, или voleyball, куглање и сл спорт.Моделот е многу стилски и eys фати на публиката, ќе ви се љубовта!.ВРВЕН РАКА РАКАВИТЕ за ДА се ПОКРИЈАТ ТЕТОВАЖА : Вие не ќе види мастило преку нашите JOEYOUNG рака ракави, нејзините не тенок материјал и добро се вклопува и тоа те штити тетоважа или лекување лузна.Целосна тетоважа на раката ракав - да ги користите овие да ги покрие додека се на работа, а исто така и да се заштити тетоважа од продолжен сонцето.Материјалот исто така, нуди голема бариера за гребење или во средината на осип збег на вашиот грб.Целосно невидена!.Се ВОДАТ ОДГОВАРА & ПЕРАТ & ДИШЕ : грбот на ракавите користат високи перформанси лесен материјал, кожа, пријателски, кои се неверојатно издржливи и еластичен.НЕ се ЕВТИН материјал, брзо dryng и повеќе дише, не е лесно да се заситени со пот.Совршено се вклопуваат грбот, удобен и не се тесни.ОНА што ЌЕ ДОБИЕТЕ за : 1 Пар супериорен квалитет дише рака ракави.Печатени рака ракави (S/M : 11-12.5" bicep), (L/XL : 13-14.5"bicep).Спојот на различни мода и спорт елемент, таму е секогаш најдобар избор за вас.Не двоумете се да поседувате еден!.Се се уште користење солидна боја ракав од на пазарот?Некогаш сте сакале да се купи еден пар на уникатни стил ракави кои ќе направат да се издвоите од толпата и да го направат вашиот живот повеќе живописни и полн со бои?.Ајде, да се чувствуваат повеќе вистински животни со вас!.Неговите добри за голф, возење, трчање, велосипедизам, мотоциклизам, риболов, качување, играње фудбал, бејзбол, кошарка, или voleyball, куглање спорт.Овој модел е многу стилски и очите catched на публиката, ќе ви се љубовта!.UPF 50+. 3 D ИСПЕЧАТЕНИ И КУЛ ДИЗАЈН.ПРАШИНА / ПРАВЕЦ НА ЗАШТИТА.Арм ракави е изработена од полиестер микрофибер со истегнување и удобно функција, многу добро се апсорбира потта и брзо сушење.Дали некогаш сте се купи рака ракави, со 3 D модели на неа?.Се се уште користење солидна боја ракав од на пазарот?Некогаш сте сакале да се купи еден пар на уникатни стил ракави кои ќе направат да се издвоите од толпата и да го направат вашиот живот повеќе живописни и полн со бои?Ајде, да се чувствуваат повеќе вистински животни со вас!Неговите добри за голф, возење, трчање, велосипедизам, мотоциклизам, риболов, качување, играње фудбал, бејзбол, кошарка, или voleyball, куглање спорт.Овој модел е многу стилски и очите catched на публиката, ќе ви се љубовта!.КАРАКТЕРИСТИКИ НА ПРОИЗВОДОТ : .UPF 50+3 D ИСПЕЧАТЕНИ И КУЛ DESIGNDUST / ПРАВЕЦ НА ЗАШТИТА.Добро влага wicking и дише : .Арм ракави е изработена од полиестер микрофибер со истегнување и удобно функција, многу добро се апсорбира потта и брзо сушење.Пакет:. 2 Парчиња (1 Пар) / Пакет.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне