.

.

АТР Плочка Израмнување на Усогласување на Системот 100 2mm Работ Подови & Ѕидови Проред Плоча

АТР Плочка Израмнување на Усогласување на Системот 100 2mm Работ Подови & Ѕидови Проред Плоча

DEN 958.80

Од стока
Во продавницата

Само Систем кој ја напушти чисти инјекциска смеса линија (не постои ризик од изолација не е кршење на сите на пат).Создава lippage слободна површина.Едноставен и брз да се постават со само 2 елементи : Spacer & Пред се Соберат Вретено.Нема Алатки (ПИШТОЛ) потребно!Без скапи рака потребни алатки - За напредни професионални едноставна приклучок и cordless вежба може да се користи за отстранување и инсталирате вретена.Плочка Израмнување на Усогласување на Системот 100 2mm Работ Проред Plate Floors и Ѕидовите Straight Edge Проред Плоча.АТР Плочка Израмнување е 2 Дел Систем со Вретена (Повторно Употребливи) и Изолација што се елиминира lippage во плочка за инсталација (БЕЗ АЛАТКИ Потребни).Само еден АТР 'Т' или крст плоча е потребно за 3 или 4 начин плочка пресекот.Пример за разликата помеѓу АТР на други израмнување систем - за 100 парчиња на плочка проектот АТР користат вкупно 117 изолација со околу трошоците на $29.99 се спореди со било кој друг израмнување систем 360 изолација со цена од $44.00. Околу 33% заштеда во пари на изолација и над 66% заштеда на време во Трудот на заштеда на инсталирање на дополнителни 243 парчиња.Инјекциска смеса spacer 5/64" (2mm) - Плочи дебелина 15/64 - 51/64 (1/4 - 3/4) (6mm-20mm)Предности - Не Tools (ПИШТОЛ) потребно!Без скапи рака потребни алатки. - Едноставно и брзо да се постават со само 2 елементи : Spacer & Пред се Соберат Вретено. - Единствен систем се отстранети, без употреба на сила. - Само Систем кој ја напушти чисти инјекциска смеса линија (не постои ризик од изолација не е кршење на сите начин) - (+) Крст во облик на Изолација овозможува за 2/3 на заштеди. - Создава lippage слободна површина. - Држи плочки во место додека сушење.Како да се користат 3 Лесни Чекори : 1. Се шири thinset инсталирајте плочка 2. Завртка вретено во проред плоча, Слајд вретено со проред плоча спроведен во периодот меѓу две плочки. 3. Стегне вретено часовник мудро цврсто до сите четири страни се усогласени рамна. * Отстранете Повторно употребливи вретено еднаш плочка лепило е сува.Бесплатен Превозот Во Акции Брод Истиот Ден.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне